www.gminarybno.pl

Drukuj

Tydzień pełen atrakcji dla dzieci z Dębienia

Opublikowano 2017-02-06 12:37:09. Artykuł wyświetlono: 1849 razy.

Od poniedziałku, 30 stycznia do piątku (3 lutego) w godzinach od 9:00 do 13:00 w świetlicy wiejskiej w Dębieniu zorganizowane zostały ferie zimowe dla dzieci z Dębienia, które przygotowali wspólnie: Sołtys wsi Dębień - Grzegorz Januszewski oraz Rada Sołecka w składzie – Wiesława Lenckowska, Urszula Wilczewska, Arkadiusz Jastrzębski, Ireneusz Kamiński, Paweł Łada.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji m.in.: urządzenie rekreacyjno-dmuchane (suchy basen z kulkami), piłkarzyki, gry planszowe, zabawy ruchowo-taneczne. Podczas ferii uczestników wspólnych zabaw odwiedził – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie – Jarosław Rolkowski wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą w Rybnie, która zaprezentowała instrumenty oraz zagrała kilka utworów podczas poprowadzonych przez Jarka Rolkowskiego zabaw tanecznych. Odbył się także pokaz taktyczny przez Żołnierzy Jednostki Wojskowej w Brodnicy - Karola Januszewskiego i Tomasza Pochylskiego. Zostały zorganizowane też warsztaty rzeźbiarskie (poprowadził je Marek Ostrowski z Lidzbarka Welskiego) oraz kulig z kiełbaskami, którym pokierował Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Andrzej Kornacki.

Każdy uczestnik ferii zimowych w Dębieniu otrzymał pamiątkowy kubek, który ufundował - Mariusz Licznerski (firma Intro Druk). Codziennie, dla każdego dziecka był przygotowany także słodki poczęstunek, napoje oraz ciepła herbata.

Sołtys wsi Dębień – Grzegorz Januszewski dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji ferii zimowych: mieszkańcom Dębienia – opiekunom i rodzicom, fundatorom oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Rybnie.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka