www.gminarybno.pl

Drukuj

V Czempionat Źrebiąt Ras Zimnokrwistych

Opublikowano 2015-08-27 12:34:41. Artykuł wyświetlono: 2254 razy.

W niedzielę, 23 sierpnia w Hartowcu odbył się V Czempionat Żrebiąt Rasy Polski Koń Zimnokrwisty. Organizatorami imprezy byli: Prezes TKHK w Ostródzie Andrzej Kornacki oraz Warmińsko - Mazurski Związek Hodowców Koni w Olsztynie.

Uroczystego otwarcia V Czempionatu w niedzielne popołudnie dokonał organizator imprezy, a zarazem przewodniczący rady gminy Rybno - Andrzej Kornacki, który w przemówieniu powitał hodowców, mieszkańców wsi Hartowiec, turystów oraz zaproszonych gości tj.: Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Izby Rolnicze Powiatu Działdowskiego z przewodniczącym Jerzym Brzozowskim, Ks. Sławomira Skonieczka oraz przedstawicieli związków.

Na imprezę przyjechało 12 wystawców, między innymi z Brzozia Lubawskiego, Czerlina, Rożentala, Mostkowa, Jonkowa czy Żabrowa. W przeglądzie brały udział źrebięta (klaczki i ogierki) urodzone w Polsce oraz spełniające warunki wpisu do Księgi Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty - rocznik 2015. Poddane ocenie zwierzęta prezentowane były z matkami na stój oraz w stępie, kłusie na placu po okręgu. Sędziowie oceniali między innymi takie cechy jak: zdrowie, typ, pokrój oraz ruch. V przegląd Źrebiąt Ras Zimnokrwistych w Hartowcu wygrali:
1 miejsce – Andrzej Babski z Rożentala,
2 miejsce – Marek Kołakowski z Brzozia Lubawskiego,
3 miejsce – Łukasz Janicki z Bukowca Wielkiego.

Dla zwycięzców nagrody ufundował Warmińsko - Mazurski Związek Hodowców Koni w Olsztynie oraz Fundusz Promocji Mięsa Końskiego. Wyróżniony został także Janusz Górski z Czerlina, który był najmłodszym uczestnikiem przeglądu, Zbigniew Borkowski z Rynu, który według jury był najlepszym prezenterem oraz Andrzej Kornacki jako przedstawiciel powiatu Działdowskiego – wyróżnienia ufundowały Powiatowe Izby Rolnicze. Starosta Powiatu Działdowskiego – Marian Janicki wyróżnił trzy najlepsze osoby, które wzięły udział w konkursie „zwózka słomy”: Jankowskiego Sławomira z Ostaszewa, Baruszkowskiego Jana z Montowa oraz Pokojskiego Czesława z Okrągłego.

Po rozdaniu nagród odbyły się konkursy dla dzieci oraz dorosłych, a najmłodsi mogli korzystać z urządzeń rekreacyjno dmuchany tj.: suchy basen czy zjeżdżalnia. Wszyscy mogli korzystać z obficie zaopatrzonego bufetu oraz bawić się przy muzyce, którą w trakcie imprezy przygrywał kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie – Jarosław Rolkowski.

Główny organizator imprezy Andrzej Kornacki pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji imprezy: Kierownikowi Markowi Morawiec i pracownikom WMZHK w Olsztynie, Dyrektorowi Stada Ogierów w Kętrzynie – Jerzemu Gawarackiemu, Dyrektorowi Pomorskiego ZHK w Malborku – Andrzejowi Kopczykowi, Funduszowi Promocji Mięsa Końskiego, Marszałkowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Wójtowi Gminy Rybno – Tomaszowi Węgrzynowskiemu, Staroście Działdowskiemu – Marianowi Janickiemu, Doktorowi – Władysławowi Kubińskiemu, Radzie Powiatowej w Działdowie, Warmińsko Mazurskim Izbom Rolniczym z przewodniczącym – Jerzym Brzozowskim, Piekarni Jakubowa z Uzdowa – Jakubowi Wójcickiemu, Janowi Fafińskiemu, Wojciechowi Hillar, Piotrowi Kamińskiemu, Kozłowskiemu z Truszczyn i całej rodzinie, Bartłomiejowi Lewalskiemu, A. i J. Labickim, P. Labickiemu (firma Lobikomp), M. Labickiemu, Agnieszce Prochal i Piotrowi Rydel, Mieczysławowi Łużyńskiemu, Janowi Rozentalskiemu, Czesławowi Mederskiemu, Krystynie i Adamowi Bochno, M. i L. Piotrowskim, Ks. Dziekanowi Mirosławowi Owczarek, Ks. Stanisławowi Skonieczka, Ks. Proboszczowi – Marianowi Zbrojskiemu, W. i A. Surdykowscy z Ostródy, Piotrowi Utrata, Romanowi Zelma, całej rodzinie Różańskim, M. i B. Kopańskim, Adeli Marchelek, Gabrieli Grabowskiej, Dyrektor Zespołu Szkół – Magdalenie Anczykowskiej, Dyrektorowi Niepublicznego Gimnazjum w Hartowcu – Bogusławowi Łukwińskiemu, Stefani i Jerzemu Maciołek wraz z całą rodziną z Omula, Januszowi Kornackiemu ze Świniarca, Katarzynie Markowskiej z Ostaszewa, Jolancie i Radosławowi Piotrowskiemu, Jarosławowi Rolkowskiemu, Józefowi Malinowskiemu, Grażynie Szumilak, Justynie i Jackowi Olszewskim, Zbigniewowi Sochackiemu wraz z całą rodziną, OSP Hartowiec, Monice Sypuczyńskiej, Monice Jabłońskiej, Januszowi Kaczmarek, radzie gminy Rybno oraz kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji Hannie Bem.

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka