www.gminarybno.pl

Drukuj

W Żabinach powstaje centrum aktywności

Opublikowano 2019-04-18 14:47:48. Artykuł wyświetlono: 312 razy.

W Żabinach trwają prace budowlane związane z utworzeniem Lokalnego Centrum Aktywności Społecznej.

Zgodnie z założeniami Lokalne Centrum Aktywności Społecznej będzie działało we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rybnie i pozwoli na wsparcie osób z terenów zagrożonych wykluczeniem społecznym w gminie Rybno oraz na świadczenie usług społecznych poprzez specjalne dopasowane plany aktywności w zależności od charakteru grupy odbywającej zajęcia.

W Centrum Aktywności znajdą się takie pomieszczenia jak:

  1. Pokój pracy indywidualnej wyposażony w C-Eye - nowoczesny system, który śledzi ruch gałek ocznych, co umożliwia komunikację i rehabilitację osób po udarach, wybudzonych ze śpiączki i w innych, równie ciężkich stanach neurologicznych. Punktem docelowym jest działanie na rzecz profilaktyki oraz rehabilitacji osób niepełnosprawnych,
  2. Pokój do ćwiczeń wyposażony w rower treningowy, bieżnię, orbitrek oraz maty do ćwiczeń,
  3. Pomieszczenie „świetlica” będzie dysponować urządzeniami: tablica cyfrowa, telewizor, stół wraz z krzesłami,
  4. Sala szkolno-teatralna wyposażona w ekran, rzutnik i komputer,
  5. W sali pracy twórczej będą sztalugi oraz aparat fotograficzny.

W budynku zostanie zainstalowana winda, co ułatwi korzystanie z obiektu przez osoby starsze i niepełnosprawne.

Bogate i profesjonalne wyposażenie pomieszczeń funkcjonalnych zapewni optymalne wykorzystanie obiektu. Celem działania Centrum Aktywności jest obudzenie ludzi do działania w swoim najbliższym otoczeniu. Obudzenie ich także do odpowiedzialności za siebie i innych, jak również obudzenie wiary, że wiele zależy od nas samych.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka