www.gminarybno.pl

Drukuj

Warsztaty edukacyjne w CNK

Opublikowano 2014-02-11 14:40:47. Artykuł wyświetlono: 2259 razy.

W dniach 28 i 30 stycznia oraz 4,6 lutego 2013/2014 roku odbył się wyjazd dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych Gminy Rybno do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Zorganizowane zostały tam warsztaty przez Gminną Bibliotekę Publiczną przy wsparciu środków unijnych. Wzięło w niej udział łącznie 200 dzieci oraz nauczyciele wolontariusze. Był to trzeci taki wyjazd. Warsztaty cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i nauczycieli. Była to niecodzienna okazja zobaczenia ciekawych eksponatów wystawy. Centrum Nauki Kopernik to największe w Polsce i jedno z najnowocześniejszych centrum naukowych. Misją tego centrum jest wyjaśnienie dzieciom i dorosłym skomplikowanych zjawisk przyrodniczych, pobudzenie ich do myślenia i rozbudzenie w nich ciekawości wobec otaczającego świata. Dzieci zwiedzając wystawy stałe mogły samodzielnie wykonywać doświadczenia i odkrywać swoje pasje. Uczniowie podczas interaktywnych pokazów zobaczyły między innymi teatr robotyczny, w którym występują roboty, teatr wysokich napięć, gdzie mogły poznać różne oblicza prądu i zrozumieć zasady rządzące elektromagnetyzmem. Dzieci pod okiem specjalisty, w kilkuosobowych grupach zwiedzały laboratoria fizyczne, chemiczne i biologiczne. Na koniec w planetarium dzieci zobaczyły pokaz zmieniającego się nieba w przeciągu 12 miesięcy pt. ,,Zimowe niebo nad Warszawą” oraz pokaz filmu animowanego ,, Na skrzydłach marzeń” w technologii 3D i fulldome, gdzie kompozycją kadru filmowego jest koło. Wyjazd do CNK okazał się po raz kolejny ogromnym sukcesem. Dzieci wróciły do domów pod ogromnym wrażeniem, szczęśliwe i zmęczone.

Szczególne podziękowania składamy dla wolontariuszy: Magdaleny Anczykowskiej, Patrycji Heleniak, Barbary Kamińskiej, Joanny Maciejewskiej, Ewy Golder, Kazimierza Raczyńskiego, Aliny Zawadzkiej, Hanny Bem, Beaty Rolkowskiej, Anny Grosz, Bogumiła Grosz, Marzeny Gapińskiej, Jarosława Rolkowskiego, Anny Rykaczewskiej, Zenona Laskowskiego, Iwony Cybulskiej, Macieja Kornatowskiego, Barbary Karbowskiej, Wiesława Szczawińskiego oraz podkomisarz Danuty Orzechowskiej, która udzieliła fachowego instruktarzu dla uczestników wyjazdu.
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka