www.gminarybno.pl

Drukuj

Wizyta w Obserwatorium Astronomicznym w Truszczynach

Opublikowano 2019-09-09 12:30:49. Artykuł wyświetlono: 675 razy.

W czwartek, 05.09.2019 r., uczniowie klasy VIIa Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie wzięli udział w wyciecze edukacyjnej do Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach.

Pierwszym punktem programu była prelekcja na temat naszego Układu Słonecznego. Prowadząca mówiła również o podróżowaniu w Kosmosie, o tym, jakie są skutki długiego przebywania w stanie nieważkości oraz czy istnieją inne cywilizacje, a także czy w przyszłości będzie można zamieszkać na Marsie. Po zakończeniu prelekcji uczniowie udali się na seans w planetarium, podczas którego nauczyli się, jak orientować się na nocnym niebie oraz jak wyglądają gwiazdozbiory jesieni i zimy i legendy z nimi związane. Mogli tu zobaczyć takie obiekty jak: Słońce, Księżyc w I kwadrze, planetę Jowisz. Ciekawym przeżyciem było oglądanie przez teleskop Słońca i wybuchów mu towarzyszących. Uczniowie z przyjemnością spędzili czas na wycieczce. Byli zafascynowani oglądaniem Kosmosu oraz nocnego nieba w obserwatorium i aktywnie uczestniczyli w prelekcji na temat Układu Słonecznego. Wycieczka była dla uczniów naszej szkoły ciekawa i pouczająca.

Nadesłała: W. Ślubowska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka