www.gminarybno.pl

Drukuj

XI edycja Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Opublikowano 2012-04-05 07:55:36. Artykuł wyświetlono: 2591 razy.

Reprezentantem województwa warmińsko – mazurskiego w etapie ogólnopolskim konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" będzie drużyna z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej w Rybnie!

W gościnnych progach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko- Mazurskiego 3 kwietnia 2012r. odbył się etap wojewódzki XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Do etapu wojewódzkiego konkursu w Olsztynie, przystąpiło sześć, czteroosobowych drużyn gimnazjalistów z obszarów wszystkich parków krajobrazowych województwa warmińsko – mazurskiego, którzy zostali wyłonieni w wyniku wcześniejszych eliminacji z 446 uczniów reprezentujących 30 szkół z terenu naszego województwa.

Celem Konkursu było wyłonienie najlepszej drużyny, reprezentanta województwa warmińsko – mazurskiego podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 22 maja br. na terenie woj. małopolskiego.

W wyniku zmagań konkursowych zwyciężyła drużyna reprezentująca Welski Park Krajobrazowy - Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w Rybnie w składzie: Aleksandra Orzechowska, Łukasz Szczawiński, Sebastian Truszczyński, Patrycja Wantowska, Opiekunem drużyny jest Magdalena Krystyna Anczykowska.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej z Gimnazjum w Dubeninkach, trzecie miejsce zajęło Gimnazjum Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Piszu z Mazurskiegio Parku Krajobrazowego Na czwartym miejscu znaleźli się reprezentanci Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z Gimnazjum w Prątnicy. Piąte miejsce wywalczyli uczniowie z Gimnazjum nr 8 w Elblągu, zaś szóste miejsce zdobyło Gimnazjum nr 2 w Iławie reprezentujące Park Krajobrazowy Pojezierza Indywidualnie najlepiej test rozwiązali i tym samym zdobyli I miejsce indywidualnie ex aequo: Patrycja Wantowska i Łukasz Szawiński z Gimnazjum w Rybnie.

Konkurs organizowany jest przez parki krajobrazowe województwa warmińsko – mazurskiego, zaś koordynatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie.

Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

tekst i fot. ZS Rybno
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka