www.gminarybno.pl

Drukuj

Żabiny: Święto Patrona Szkoły

Opublikowano 2015-06-12 12:19:32. Artykuł wyświetlono: 2310 razy.

W czwartek, 4 czerwca o godz. 15:00 w Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach odbyła się uroczystość z okazji – Święta Patrona Szkoły oraz rodzinny festyn.

Uroczystość otworzyła dyrektor SP Ewa Kopańska, która powitała wszystkich zaproszonych gości, mieszkańców Żabin i okolicznych wiosek oraz dzieci, które na co dzień uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Żabinach. W trakcie otwarcia Ewa Kopańska dziękowała za pomoc w organizacji uroczystości wszystkim darczyńcom oraz osobom, które czuwają nad sprawnym przebiegiem imprezy. Także wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski skierował do wszystkich uczestników „Święta Patrona Szkoły” miłe słowa oraz życzył udanego pikniku rodzinnego. Następnie odbyła się cześć artystyczna, którą widzom przedstawiły dzieci z SP w Żabinach.

W trakcie imprezy dzieci mogły korzystać z urządzeń rekreacyjno-dmuchanych tj.: suchy basen i zjeżdżalnia. Odbyła się loteria fantowa, mecz towarzyski pomiędzy dziećmi z Szkół w Koszelewach i Żabinach, gry i zabawy dla dzieci. Przygotowany był także bufet, w którym można było zakupić pyszną karkówkę, kiełbaskę lub ciasto, herbatę i kawę. W trakcie imprezy wszystkim przygrywał zespół z Żabin – Golden Boys.

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka