www.gminarybno.pl

Drukuj

Żabiny: Z okazji Dnia Dziecka dzieci pojechały do kina

Opublikowano 2017-06-02 10:27:47. Artykuł wyświetlono: 560 razy.

W czwartek, 1 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach z okazji Dnia Dziecka pojechały do kina w Iławie na bajkę „Bociany”. Wycieczkę ufundowało Stowarzyszenie „Żabianka” wraz z Radnym Gminy Rybno – Grzegorzem Rozentalskim.

Bohaterem animacji studia Warner Bros. jest ambitny korpobocian o imieniu Junior, przed którym otwierają się wrota do kariery na najwyższym stanowisku w firmie. Od szefowania dzieli go tylko jedno zadanie – musi pozbyć się mieszkającej od zawsze z bocianami 18-letniej Tulip. Jej historia jest naprawdę wzruszająca – w wyniku wypadku nadajnik z adresem, pod który miała zostać dostarczona, rozsypał się w drobny mak i dziewczynka nigdy nie trafiła do swojej rodziny. Jednak mimo tego że Tulip więcej szkodzi, niż pomaga, Junior ma wobec niej skrupuły. Ich relacje jeszcze się poprawią, gdy zostaną zmuszeni do dostarczenia dziecka, które powstało w wyniku pomyłki…

Od zarania dziejów bociany przynosiły dzieci. Odkąd jednak ludzie wynaleźli ciążę i poród, biznes przestał się opłacać. Fabryka niemowlaków została zamknięta, a bociany przebranżowiły się w kurierów roznoszących paczki z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. I tak bezduszny kapitalizm pokonał tradycję.

Opiekunami dzieci byli nauczyciele oraz pracownicy SP w Żabinach wraz z członkami Stowarzyszenia.

NadesaŁ Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka