www.gminarybno.pl

Drukuj

ZESPÓŁ SZKÓŁ W RYBNIE: „Znamię? Znam je!”

Opublikowano 2020-03-06 14:18:00. Artykuł wyświetlono: 643 razy.

Dnia 6 lutego 2020r. rozpoczęliśmy w Zespole Szkół kampanię profilaktyki czerniaka: „Znamię! Znam je!” – Co każdy powinien wiedzieć o czerniaku?

Spotkania są prowadzone przez pielęgniarkę medycyny szkolnej Urszulę Zawadzką przy wsparciu nauczycieli i wychowawców. W kampanii udział biorą wszyscy uczniowie Zespołu Szkół. W swojej prezentacji pielęgniarka przedstawia ważne informacje: Co to jest czerniak? Kto jest w grupie ryzyka zachorowania? Jak wygląda czerniak czyli ABCDE czerniaka; Jak można chronić się przed czerniakiem? Na zajęciach wykorzystano film edukacyjny oraz plakaty informacyjne. Na podsumowanie spotkania uczniowie wypełniali ankietę on-line dotyczącą ich stanu wiedzy o czerniaku.

W szkole wykonano gazetkę na temat czerniaka, która informuje o zagrożeniach i sposobach zapobiegania.

Kampania przeprowadzana jest w ramach współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym ONKOMA przy Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Ośrodkiem Zdrowia w Rybnie.

Nadesłała: Ewa Golder
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka