Dzień Dziecka z OSiR-em i Biblioteką

W czwartek, 1 czerwca o godz. 16:00 na plaży nad jeziorem Zarybinek w Rybnie odbył się festyn dla dzieci z okazji ich święta zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.

Najmłodsi mogli skorzystać z takich atrakcji jak: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, konkursów sportowych, zjeżdżalni, suchego basenu. Największą atrakcją tego dnia były wozy służb mundurowych tj. Straży Pożarnej z Rybna, Straży Leśnej z Nadleśnictwa Lidzbark, czy Policji z Rybna. Dzieci mogły wsiąść do wozów, ubrać strój mundurowy, czy zmierzyć się z tematycznymi planszami edukacyjnymi. Dzieci mogły również sprawdzić się w roli policjanta, strażaka i leśnika.

Zwycięzcy w konkursach otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz gminę Rybno. Dla wszystkich uczestników przewidziano słodkie upominki oraz lody. Na koniec w rytm tanecznej muzyki prowadzonej przez p. Jarosława Rolkowskiego oraz drużynę harcerzy odbyła się wspólna zabawa rodziców z dziećmi.

- Szczególne podziękowanie kieruje się do Straży Pożarnej z Rybna, Straży Leśnej z Nadleśnictwa Lidzbark i Policji z Rybna za uświetnienie Dnia Dziecka, Starostwu Powiatowemu w Działdowie za ufundowanie gadżetów, Michałowi Kłosowskiemu i p. Urszuli Zawadzkiej za pomoc medyczną, grupie harcerzy za pomoc, sołtysowi Mirosławowi Remus za namiot, oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprez zorganizowanych z okazji "EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU ". – Hanna Bem Kierownik OSiR w Rybnie.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz