W dniu 11.08.2021 r. odbyło się zebranie mieszkańców wsi Nowa Wieś, podczas którego dokonano wyboru nowego sołtysa. Nową funkcję będzie pełnił Pan Adrian Gryszpanowicz.
W sobotę, 17 lipca 2021r. o godz. 12:00 w Grądach odbył się V Bieg Tropem Wilka o Puchar Wójta Gminy Rybno zorganizowany przez Sołtysa wsi Grądy – Mirosława Remusa, Gminę Rybno oraz przedstawicieli grupy biegaczy „Rozbiegane Działdowo”.
W dniu 10.08.2021 r. odbył się odbiór częściowy inwestycji pn.: „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – SP w Hartowcu i Hali Sportowej w Rybnie” dotyczący wykonanych prac w SP w Hartowcu.
Podpisano umowę na realizację zadania „Doprowadzenie do należytego stanu technicznego ciągów komunikacyjnych pieszo-jezdnych, na osiedlu mieszkaniowym w Tuczkach, w granicach działek: nr 17, 173, 318, 302.
Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski wraz z Druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabinach zapraszają mieszkańców Żabin na uroczystość związaną z 25 rocznicą tragicznej śmierci dwóch członków OSP Żabiny.
Grupa młodzieży „W Rękach Młodych” oraz portal Serwis informacyjny – Syla zaprasza mieszkańców gminy Rybno na piknik charytatywny dla Michała z Koszelew, który odbędzie się w najbliższą niedzielę -= 15 sierpnia o godz. 15:00 na placu przy restauracji „Świtezianka” w Rybnie. Piknik charytatywny jest imprezą współtowarzyszącą – główną imprezą tego dnia będzie Piknik Rodzinny organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.
W dniu 10.08.2021r. odbył się odbiór prac związanych z przebudową linii wodociągowej fi 160 w związku z koniecznością przesunięcia płyty fundamentowej pod zbiornik retencyjny przy modernizowanej hydroforni w Hartowcu o 5 metrów od słupa linii energetycznej.