10-lecie działalności grupy młodzieży "W Rękach Młodych"

Opublikowano 2022-06-13 11:05:40. Artykuł wyświetlono: 559 razy.

7 maja 2022r. o godz. 17:00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach odbyła się uroczystość 10-lecia działalności grupy młodzieży z terenu gminy Rybno – W Rekach Młodych”.

- Grupa „W Rękach Młodych” utworzyła się w 2012 roku, a przez kolejne 10 lat przewinęło się przez nią 36 członków, którzy tworzyli lub pomagali tworzyć coraz to nowsze projekty. W wielkim skrócie przez ostatnie 10 lat grupa „WRM” zorganizowała na terenie gminy Rybno 150 imprez charytatywnych, imprez sportowych i kulturalnych, konkursów, czy eventów dla dzieci, dorosłych, osób chorych i niepełnosprawnych. 30 akcji charytatywnych, podczas których udało im się zebrać 147 670 zł m.in. na wózek inwalidzki, przeszczepy komórek macierzystych, operację małego serduszka, specjalistyczną windę dla osób niepełnosprawnych, protezy, leczenia czy rehabilitacje. To też 8 edycji „Dnia Świętego Mikołaja”, podczas których zbierano słodycze na paczki dla dzieci i osób starszych (1550 paczek/8 lat). To trzy edycje Pucharu Małego Mistrza Wakacji w Szczuplinach, 30 turniejów w piłkę nożną dla dzieci, młodzieży a także dla Old Boysów w Rybnie, Rumianie, Żabinach i Koszelewach. 14 rywalizacji biegowych i rowerowych, 6 Plebiscytów na Najpopularniejszego Sportowca w Gminie Rybno, Gal Sportu i wiele innych.

Z okazji 10-lecia działalności grupy „W Rękach Młodych” zorganizowano konkurs fotograficzny pn. „Przeszłość i Teraźniejszość”, który polegał na tym aby dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwo lub po prostu najlepsi przyjaciele odkopali swoje zdjęcia sprzed 5, 10 lat, a następnie odtworzyli te zdjęcia w czasie teraźniejszym w tych samych pozach, w tych samym miejscach. Wpłynęło 10 prac a jury konkursowe wyłoniło najlepsze cztery miejsca.

MIEJSCE 1 – DOMINIKA KRUSZEWSKA
MIEJSCE 2 – AGATA I WOJTEK JAKIELSCY
MIEJSCE 3 – KATARZYNA KARBOWSKA, PIOTR I RAFAŁ CZARNECCY
MIEJSCE 4 – FILIP I ARTUR DOLATKOWSCY

Członkowie grupy „W Rekach Młodych” pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przez ostatnie 10 lat wspierali ich w tworzeniu i realizowaniu małych i większych projektów społecznych na terenie gminy Rybno.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz