15 Zimowe Ptakoliczenie za nami

Opublikowano 2019-01-29 09:01:12. Artykuł wyświetlono: 1190 razy.

W piątek, 25 stycznia 2019 roku w Rybnie odbyło się 15 Zimowe Ptakoliczenie. Organizatorami wydarzenia był Welski Park Krajobrazowy, Zespół Szkół w Rybnie oraz Radny Gminy Rybno – Łukasz Głowacki.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją, w której przedstawiono historię Zimowego Ptakoliczenia oraz zapoznano uczestników wydarzenia z gatunkami najczęściej spotykanymi w okresie zimowym. Omawiano ich biologię oraz zwracano uwagę w jaki sposób prawidłowo rozpoznawać poszczególne gatunki ptaków w terenie.

Po prezentacji odbył się spacer, podczas którego uczestnicy starali się oznaczyć i policzyć wszystkie spotkane gatunki ptaków. Zadanie utrudniał gęsto padający śnieg, jednak wszyscy obserwatorzy bardzo dzielnie znosili warunki pogodowe i z wielkim zaangażowaniem brali udział w obserwacjach. Najciekawszym napotkanym ptakiem była samica krogulca przelatująca nisko nad głowami uczestników pod koniec spaceru.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz