www.gminarybno.pl

Drukuj

40 paczuszek "Z Sercem do Serca" trafi do podopiecznych GOPS-u

Opublikowano 2022-09-21 08:12:36. Artykuł wyświetlono: 113 razy.

„Z Sercem do Serca” – tak brzmi akcja społeczna, która od dziś będzie realizowana na terenie gminy Rybno. Podopieczni seniorzy, którzy są pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybnie otrzymają od m.in. swoich rówieśników słodkie paczuszki, herbatę oraz pozdrowienia od przedszkolaków.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie ma prawie 40 podopiecznych seniorów, którzy z różnych powodów nie mogą wychodzić z domu, a w codziennych obowiązkach pomaga im rodzina lub opiekunowie z gminnego ośrodka.

– Chcemy zwrócić uwagę na to, że o nich także pamiętamy i dlatego przygotowaliśmy dla nich niespodziankę – mówi koordynatorka Domu Seniora w Jeglii, Bożena Lewicka. – To pierwsza taka akcja społeczna dla podopiecznych GOPS-u i mamy nadzieję, że będzie ona w przyszłości kontynuowana, a w to przedsięwzięcie zaangażowało się wiele grup społecznych – podsumowuje przewodniczący grupy „W Rękach Młodych”, Sylwester Kasprowicz.

W akcji „Z Sercem do Serca” wzięli udział: Przedszkole w Rybnie, Klub Seniora w Tuczkach, Dom Seniora w Jeglii, Dom Seniora w Rybnie, Klub Seniora w Szczuplinach oraz Seniorzy z LCAS w Żabinach, a także grupa „W Rękach Młodych”. Wszystko nadzorował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie na czele z Panią Dyrektor – Dorotą Zielińską.

Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrówka! Smacznego i do usłyszenia niebawem!

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst