Bajkowe Mikołajki w Rybnie. Bawili się i pomagali

Opublikowano 2023-12-08 11:27:51. Artykuł wyświetlono: 329 razy.

W środę, 6 grudnia 2023 roku o godz. 16:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyły się Bajkowe Mikołajki dla dzieci połączone z akcją charytatywną dla chorej na nowotwór Aniki Józefowicz. Imprezę zorganizowali: grupa „W Rękach Młodych” Zespół Szkół w Rybnie, OSiR Rybno, Gmina Rybno we współpracy z Szkołą Podstawową w Rybnie, firmą Eurostyl Rybno oraz Zakładem Usług Leśnych – Jana Rozentalskiego.

Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie zamieniła się w bajkowe miejsce rozrywki, gdzie każdy mógł pomóc w walce z nowotworem koleżance pochodzącej z Rybna. Wrzucając datki do puszek, cały zebrany dochód zostanie przekazany na leczenie dla Aniki Józefowicz, która zmaga się z nowotworem.

Podczas eventu udało się zebrać:
- kawiarenka 3 176, 10 zł
- wstępy 2 830 zł
- kiermasz w SP Rybno 294, 15 zł
Łącznie: 6 300, 25 zł

Dziękujemy serdecznie! A jeżeli Ty chcesz wpłacić datek dla Aniki mamy dla Ciebie link do jej zbiórki: https://zrzutka.pl/hz8u56

Podziękowania:
- Chcielibyśmy jako organizacja „W Rękach Młodych” serdecznie podziękować na samym początku wolontariuszom z Zespołu Szkół w Rybnie oraz Szkoły Podstawowej w Rybnie, którzy przez cztery godziny dbali o porządek oraz bezpieczeństwo dzieci, pod czujnym okiem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Truszczynach. Zajmowali się kwestiami organizacyjnymi a na koniec sporządzili protokół z zebranych funduszy dla Aniki. W tym miejscu należą się także podziękowania dla ich wspaniałych opiekunów: Ani Ćwiek, Sylwii Kalinowskiej oraz Ewy Golder, które wsparły naszą inicjatywę i pomogły przy organizacji. Dodatkowo dziękuję też Joannie Gawlik, Aleksandrze Libert, Barbarze Cichorskiej oraz Marioli Dombrowskiej, które zajęły się kiermaszem, gdy najbardziej tego potrzebowaliśmy – serdeczne dzięki. Podziękowania dla Małgorzaty Urbańskiej oraz Wiolety Ślubowskiej za pokaz robotów Photon, instrukcje oraz czas poświecony dla dzieci. Dziękuję serdecznie Kindze Lendzion za wielką pomoc przy dokumentacji organizacyjnej.

- Dziękuje serdecznie naszym darczyńcom, którzy dołożyli się finansowo do zorganizowania naszych Mikołajek: Magdalenie i Łukaszowi Witkowskim (Firma Eurostyl), Janowi Rozentalskiemu (Zakład Usług Leśnych), Tomaszowi Węgrzynowskiemu (Wójt Gminy Rybno), Robertowi Szajowi (Fundacja Nicolaus Copernicus), Agnieszce i Jarosławowi Labickim (Firma Usługowo - Budowlana), a także Hannie Bem (OSiR Rybno) i Piotrowi Kornatowskiemu (Przewodniczący Rady Gminy Rybno) za pomoc w organizacji tego wspaniałego eventu.

- Dziękuję serdecznie Dj Kalinowi – Karolowi Kalinowskiemu, który w celu charytatywnym dołożył swoją cegiełkę w formie fotobudki, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Dziękuję serdecznie Łukaszowi Truszczyńskiemu za niesamowity pokaz kostką Rubika oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Truszczynach za pokaz sprzętu strażackiego oraz czuwanie nad bezpieczeństwem. Dziękuję Anicie Ziółkowskiej za oprawę graficzną oraz Marcinowi Ostrowskiemu za udokumentowanie Mikołajek. Dziękuję serdecznie Agnieszce Labickiej oraz jej córkom i Mai Rozentalskiej za czterogodzinne malowanie małych buziek.

- No i na koniec pragnę serdecznie podziękować mojej wspaniałej ekipie – Piotrowi Zabłotnemu, Zuzannie Zwolińskiej i Izabeli Cichorskiej, bez której nie dałbym rady ogarnąć tego wszystkiego.

Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia niebawem – Sylwester Kasprowicz!

Zdjęcia: Izabela Cichorska
Opracował: Sylwester Kasprowicz