www.gminarybno.pl

Drukuj

Crossminton - warsztaty w OSiR

Opublikowano 2016-06-10 07:45:23. Artykuł wyświetlono: 3429 razy.

Dnia 09.06.2016r. o godz.15.00 w hali OSiR w Rybnie odbyły się warsztaty "Crossminton nowe oblicze sportów rakietowych".

Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z innowacyjnym sportem rakietowym.

Program zawierał następujące treści:

  • podstawowe wiadomości o crossmintonie i sprzęcie do gry
  • opis techniki oraz zasad i punktacji rozgrywek
  • przykłady ćwiczeń i zabaw
  • pomysły na prowadzenie lekcji wychowania fizycznego.

Warsztaty składały się z 2 części : teoretycznej i praktycznej.

Każdy uczestnik otrzymał materiały szkoleniowe oraz certyfikat będący podstawą do ubiegania się o tytuł instruktora/animatora crossmintona. W warsztatach uczestniczyli nauczyciele ze szkół z gminy Rybno, jak i też z ZS nr2 z Działdowa. Chętnych było dużo więcej, ale niestety liczba miejsc była ograniczona i kierowaliśmy się zasadą” liczy się jakość, a nie ilość.” Możemy być usatysfakcjonowani, że po raz pierwszy w naszej gminie Rybno i w woj. warmińsko – mazurskim odbyły się tak ciekawe i wyczerpujące zajęcia. Atrakcyjność tych zajęć zawdzięczamy dr Lidii Bomirskiej – długoletniej działaczce i prezes Polskiego Zrzeszenia Speed Badmintona , a uczestnikom warsztatów bardzo dziękuję za uczestnictwo, wytrzymałość i wspaniałą atmosferę. Mam nadzieję, że przy współpracy z wspaniałymi ludźmi uda nam się zorganizować jeszcze nie jedne warsztaty.

Nadesłała: Hanna Bem
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst