Ćwiczenia DRAGON-2024

Opublikowano 2024-03-01 15:46:54. Artykuł wyświetlono: 437 razy.

W związku z rozpoczęciem ćwiczenia "DRAGON-2024" w dniach 6-8 mrca 2024r. przez teren Gminy Rybno przemieszczać się mogą kolumny pojazdów wojskowych.

Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na trasach przemieszczania kolumn wojskowych prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zamykanie posesji w celu uniemożliwienia przypadkowych wtargnięć na drogi dzieci lub zwierząt domowych i gospodarskich.

Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – prosimy zachować spokój, manewry wojskowe pod kryptonimem Dragon-24 są to ćwiczenia.

STDE-24 i DR-24 są ćwiczeniami o charakterze defensywnym i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.

Chrońmy także dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych, tablic rejestracyjnych, znaków rozpoznawczych i identyfikacyjnych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności Polski.