www.gminarybno.pl

Drukuj

Czad nie musi zabijać

Opublikowano 2013-11-05 10:12:51. Artykuł wyświetlono: 2201 razy.

W ramach akcji „Czad nie musi zabijać”, promującej elementarne zasady bezpieczeństwa, 4 i 6 listopada w godz. 9:00-14:00 pod numerem bezpłatnej infolinii 800 606 646 mieszkańcy będą mieli możliwość uzyskania informacji od dyżurujących ekspertów o zasadach bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym i zagrożeniu ze strony tlenku węgla (czadu).

Od września tego roku straż pożarna w województwie warmińsko-mazurskim odnotowała już ponad 20 zdarzeń związanych z niewłaściwym użytkowaniem urządzeń grzewczych.

Jak wskazują  dane z ostatnich lat świadomość mieszkańców naszego regionu dotycząca zagrożenia związanego ze „śmiertelnym czadem” na szczęście rośnie. Akcje informacyjne o elementarnych zasadach właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych przynoszą pożądany skutek. Wciąż jednak warto apelować o ostrożność i podpowiadać jak uniknąć niebezpieczeństwa – mówił wojewoda.

Wojewoda po raz kolejny do współpracy zaprosił specjalistów, którzy udzielą porad dotyczących właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie w dniach  4 i 6 listopada 2013 roku w godzinach od 9.00- 14.00 pod darmowym numerem telefonu 800-606-646 , będą dyżurować specjaliści z:

 a.. Warmińsko-Mazurskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej,
 b.. Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Olsztynie,
 c.. Spółdzielni Kominiarz w Olsztynie,
 d.. Oddziału Zakładu Gazowniczego w Olsztynie.

Przyczyny tragedii są zwykle podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Dlatego Wojewoda Warmińsko-Mazurski apeluje do mieszkańców regionu by przestrzegali elementarnych zasad korzystania z urządzeń grzewczych. By nie było kolejnych tragedii.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst