Debata na temat bezpieczeństwa Seniorów

Opublikowano 2015-03-05 13:55:38. Artykuł wyświetlono: 1803 razy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Działdowie we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno zorganizowali debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa.

Debatę otworzyli: Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski oraz mł. insp. Artur Jasionowski, który pełni funkcję pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Działdowie. Debata pod hasłem "Kieruj się rozsądkiem" odbyła się w dniu 27 lutego 2015 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rybnie. Dyskusja dotyczyła zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zagrożeń ze strony oszustów działających na szkodę osób starszych.

Policjanci przedstawili uczestnikom debaty statystyki dotyczące wypadków drogowych oraz przyczyn ich powstawania. Omówili także jak należy postępować w przypadku, gdy uczestniczymy w zdarzeniu drogowym bądź jesteśmy jego świadkiem. Podczas debaty mieszkańcy mieli możliwość zadawania policjantom pytań dotyczących bezpieczeństwa, na które funkcjonariusze chętnie udzielali odpowiedzi.