Dębień: Danie wspólnych chwil – słodkie spotkanie z pszczołami

Opublikowano 2023-05-26 15:06:48. Artykuł wyświetlono: 456 razy.

W czwartek, 25 maja 2023r. o godz. 11:00 w świetlicy wiejskiej w Dębieniu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Danie wspólnych chwil” zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dębieniu oraz Sołectwo Dębień. Na śniadanie zostali zaproszeni seniorzy, którzy wcześniej zapisali się u organizatorów.

Spotkanie otworzyli organizatorzy – Sołtys wsi Dębień, Grzegorz Januszewski oraz członkinie KGW Dębień – Anna Piątkowska i Mariola Dombrowska, którzy powitali zebranych seniorów oraz zaproszonych gości, przedstawicieli samorządu lokalnego, GOPS-u i starostwa.

Uczestnicy spotkanie mogli zjeść wspólne śniadanie oraz wysłuchać prelekcji na temat życia pszczół. Jak bardzo potrzebne są nam pszczoły, kto rządzi w ulu oraz jak wygląda „produkcja” miodu opowiedział Grzegorz Januszewski. Był też konkurs, w którym można było wygrać upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie. Na koniec każdy z seniorów otrzymał zaproszenie na kolejne spotkanie, które odbędzie się 16 czerwca o godz. 13:00 w Dębieniu. Głos zabrał także Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, który podziękował organizatorom za podjętą inicjatywę oraz organizację słodkiego spotkania z pszczołami.

Projekt „Danie wspólnych chwil” zostało dofinansowane ze środków Fundacji Biedronki.

Fundacja Biedronki została założona przez sieć sklepów Biedronka w 2020 roku i pomaga głównie osobom starszym. Zapewnia seniorom m.in. karty na zakupy do Biedronki i wspiera organizacje oferujące pomoc żywnościową. Fundacja wsparła budowę hospicjum i schroniska dla bezdomnych seniorów oraz wyposażyła kilka oddziałów geriatrii.

Program Fundacji Biedronki „Danie Wspólnych Chwil” obejmuje 750 miejscowości w całej Polsce, w których wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich organizowane są posiłki przy wspólnym stole. Ambasadorem programu został znany szef kuchni – Jakub Kuroń, syn Macieja Kuronia i wnuk Jacka Kuronia.

Do zobaczenia w czerwcu!

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz