www.gminarybno.pl

Drukuj

Dębień: Zagrali dla Lenki z Hartowca

Opublikowano 2022-07-18 11:14:35. Artykuł wyświetlono: 502 razy.

W niedzielę, 17 lipca 2022r. o godz. 9:00 na boisku trawiastym w Dębieniu odbył się Turniej Charytatywny piłki nożnej pn. Gramy dla Lenki z Hartowca, w którym do wygrania był Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Rybno. Turniej zorganizowała grupa „W Rękach Młodych” we współpracy z Piotrem Kornatowskim, Gminą Rybno oraz Sołectwem Dębień.

W turnieju udział wzięło 12 zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy po trzy zespoły. Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy awansowały do ćwierćfinałów. Turniej sędziowali charytatywnie: Paweł Wółkowski i Zbigniew Cegiełka z Działdowa. Oprawą techniczną turnieju zajęli się członkowie grupy „W Rękach Młodych”: Sylwester Kasprowicz, Mateusz Piotrowicz, Szymon Wielgosiński oraz Piotr Zabłotny. Boisko przygotowali mieszkańcy sołectwa Dębień, ognisko z kiełbaskami grupa „WRM”, pyszne rogale oraz babeczki seniorzy z Klubu Seniora w Jeglii, a watę cukrową dla dzieci Mariola Dombrowska z Dębienia.

Najlepsze cztery zespoły otrzymały od organizatorów pamiątkowe puchary, najlepsze trzy dodatkowo medale. Wszystkie drużyny otrzymały podziękowania, które wręczali: Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Radny Gminy Rybno – Grzegorz Januszewski, rodzice Lenki – Barbara i Rafał Cichorscy. Podsumowania turnieju dokonał Przewodniczący grupy „W Rękach Młodych” – Sylwester Kasprowicz.

Turniej zwyciężyła drużyna Łukasza Witkowskiego – Eurostyl Rybno, która w wielkim finale pokonała drużynę Damiana Cieszyńskiego – Pranie Tapicerki 1:0.Trzecie miejsce zajęła drużyna Pawła Kryżby – PK Nadruki, która pokonała Żabiankę MKS Żabiny 3:0.

- Najlepszym strzelcem turnieju został Szymon Piórkowski- PK Nadruki (5 bramek)
- Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krystian Zdrojewski= Pranie Tapicerki Cieszyński
- Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Leśniewski- Eurostyl Rybno

Ćwierćfinały:
Sołectwo Dębień – Eurostyl Rybno 0:3
Euro Dach – PK Nadruki 0:1
Dynamit Jeleń – Żabianka MKS Żabiny 0:0 (3:4K)
Pranie Tapicerki Cieszyński – Auto-Części Daniel Malinowski 0:0 (3:2K)

Półfinały:
Eurostyl Rybno – PK Nadruki 0:0 (3:2K)
Żabianka MKS Żabiny – Pranie Tapicerki Cieszyński 0:5

Grupa A:
1. Sołectwo Dębień (4:1) 4 pkt.
2. Auto-Części Daniel Malinowski (4:2) 4 pkt.
3. Klik Sieć Portali (1:6) 0 pkt.
Sołectwo Dębień – Klik Sieć Portali 3:0
Auto-Części Daniel Malinowski – Sołectwo Dębień 1:1
Klik Sieć Portali – Auto-Części Daniel Malinowski 1:3

Grupa B:
1. Euro Dach (3:2) 4 pkt.
2. Żabianka MKS Żabiny (0:0) 2 pkt.
3. Hartowiec (2:3) 0 pkt.
Euro Dach – Żabianka MKS Żabiny 0:0
Żabianka MKS Żabiny – Hartowiec 0:0
Hartowiec – Euro Dach 2:3

Grupa C:
1. Dynamit Jeleń (5:0) 6 pkt.
2. PK Nadruki (3:1) 3 pkt.
3. Orły (0:7) 0 pkt.
Orły – PK Nadruki 0:3
Dynamit Jeleń – Orły 4:0
PK Nadruki – Dynamit Jeleń 0:1

Grupa D:
1. Pranie Tapicerki Cieszyński (6:1) 6 pkt.
2. Eurostyl Rybno (2:1) 3 pkt.
3. Rampa u Szwagrów (1:7) 0 pkt.
Pranie Tapicerki Cieszyński – Rampa u Szwagrów 5:1
Rampa u Szwagrów – Eurostyl Rybno 0:2
Eurostyl Rybno – Pranie Tapicerki Cieszyński 0:1

- Podczas turnieju udało się zebrać 3600 zł, które trafiły na zrzutkę charytatywną na turnus rehabilitacyjny dla Lenki Cichorskiej z Hartowca. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się i pomogli zorganizować ten turniej. Dzięki Wam, świat stał się lepszy! – podsumowuje Sylwester Kasprowicz.

- Lenka ma 10 lat. Jest śliczną i pogodną dziewczynką, której niewidocznym wrogiem jest choroba genetyczna Leukodystrofia z hipomielinizacją wywołana mutacjami w genie POLR 3B. Lenka nie umie mówić i nie chodzi samodzielnie – jest jedyną osobą w Polsce, która choruje na to schorzenie. Ciągła rehabilitacja pomaga Lence w zatrzymywaniu skutków choroby.

Zdjęcia: Iza Cichorska i Sylwester Kasprowicz
 

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst