Zakończenie modernizacji energetycznej budynków publicznych

Opublikowano 2021-07-30 17:01:15. Artykuł wyświetlono: 1169 razy.

Dnia 30 lipca 2021 roku odbyła się kontrola Urzędu Marszałkowskiego nad zadaniem "Modernizacja energetyczna budynków publicznych: SP w Koszelewach, SP w Żabinach, SPGZOZ w Rybnie, UG Rybno, ZS w Rybnie". Kontrola stwierdziała, że całość projektu została zrealizowana zgodnie z umową i obowiązującymi przepisami, dając wynik pozytywny. Dzisiajesza kontrola zakończyła długotrwały proces inwestycyjny (ogłoszenie wyników dofinansowania dla zadania - 29.09.2017), a tym samym realizację przedmiotowych inwestycji. Zakres prac obejmował ocieplenie ścian i stropu budynków, wymiana grzejników z zaworami termostatycznymi, wymiana oświetlenia na energooszczędne typ. LED oraz montaż paneli fotowoltaicznych, ktróre zostało dofinansowane w wysokości 80 % ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

W załączeniu publikujemy zdjęcia przed wykonaniem prac termomodernizacyjnych oraz stan obecy każdego budynku.