Dofinansowanie z Programu Interreg Południowy Bałtyk

Opublikowano 2024-04-19 15:54:29. Artykuł wyświetlono: 173 razy.

Fantastyczne wieści z Komitetu Monitorującego Programu Interreg Południowy Bałtyk.

Spośród 43 złożonych wniosków o dofinansowanie w drugim naborze regularnym Programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027 Komitet Monitorujący wyłonił 24 projekty, które otrzymają dofinansowanie. Wśród tych projektów znalazł się projekt o akronimie ISMA, którego Partnerem Wiodącym jest Gmina Rybno.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie wraz instytucjami naukowymi z Polski i Litwy oraz Partnerami ze Szwecji i Danii.

Zadaniem projektu jest prowadzenie badań oraz stworzenie instalacji pilotażowych dotyczących innowacyjnych rozwiązań w zakresie zagospodarowania osadów ściekowych w małych oczyszczalniach ścieków.

Całkowita wartość projektu wynosi 1 986 770,00 EUR. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi maksymalnie 80% kosztów kwalifikowalnych.