Dzień dla Ksawcia w Rybnie

Opublikowano 2023-03-13 10:34:16. Artykuł wyświetlono: 739 razy.

W niedzielę, 26 lutego 2023r. o godz. 11:00 w Zespole Szkół w Rybnie odbył się piknik charytatywny pn. „Dzień dla Ksawcia w Rybnie” zorganizowany przez grupę młodzieży „W Rękach Młodych”, Gminę Rybno, Zespół Szkół w Rybnie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie. Imprezie tej towarzyszyły także dwa inne wydarzenia – Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przyjaciół SiS oraz Charytatywny Trening Biegowy z ekipą Biegam U KOLESI na dystansie 5 km.

W turnieju piłkarskim wzięło udział 16 zespołów, a zwycięzcą została drużyna z Niechłonina. W biegu organizowanym przez grupę Jacka Prokopa udział wzięło 78 zawodników z całego województwa, którzy pobiegli dla Ksawcia. Wróćmy jednak do pikniku.

Piknik został zorganizowany przy współpracy z członkami koła wolontariatu działającego przy Zespole Szkół w Rybnie. Punktualnie o godz. 11:00 rozpoczął się długo wyczekiwany event charytatywny dla chorego na zespół downa chłopca z Zajączkowa. Uczniowie opiekuna koła – Anny Ćwiek zajęli się koordynowaniem całego pikniku oraz zadbali o sprawny przebieg całego wydarzenia. Po rejestrację zawodników, którzy udział wzięli w biegach, po sprzedaż gadżetów, pachnących mydełek i świec, po dbanie o porządek w szkolnej kawiarence. Na koniec zajęli się przeliczeniem zebranych środków – i tu miła niespodzianka… podczas pikniku udało się zebrać prawie 18 tysięcy złotych. Podczas licytacji kolejne 14 tyś, co dało łącznie 32 tysiące na pokrycie kosztów turnusów rehabilitacyjnych dla Ksawerego.

- Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy z szkolnego koła wolontariatu, którzy tego dnia spisali się na medal. Dziękuję Nikoli Nidzgowskiej, Mai Ciecińskiej, Natalii Karczewskiej, Julii Szraga, Julii Zawadzkiej, Agacie Cieszniewskiej, Klaudii Świniarskiej, Oliwii Ankiewicz, Mai Rozentalskiej, Wiktorii Świniarskiej, Kindze Zomkowskiej, Dominice Labickiej, Zuzannie Bartwickiej i Annie Eremus. Dziękuję także Bożenie Lewickiej wraz z córką, Elżbiecie Rozentalskiej, Julii Pedynkowskiej oraz Piotrowi Zabłotnemu, którzy tego dnia pomagali przy pikniku.

Podczas pikniku odbyła się loteria fantowa, którą zajęła się fantastyczna ekipa z Lubawy w składzie: koordynator – Adrianna Modras, Aleksandra Szczepańska, Michał Szczepański, Natalia Zasuwa, Magdalena Kruszewska, Joanna Lewandowska, Beata Chyrzyńska i Ewelina Gross. To dzięki tym ludziom zostały zebrane gadżety z trzech powiatów – iławskiego, nowomiejskiego i działdowskiego, a następnie podzielona na 150 loterii. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu udało się zebrać kolejne 4 800 zł. W tym miejscu należą się podziękowania dla wszystkich osób, firm, przedsiębiorców i darczyńców, którzy przekazali na loterię swoje produkty.

Ksawery na piknik przyjechał wraz z swoimi rodzicami - Małgosią i Darkiem, towarzyszyło mu też jego starsze rodzeństwo: Julia i Jakub. Chłopiec uśmiechnięty i radosny był przez cały czas, a jego rodzice wzruszeni całą organizacją tego eventu.

Na wydarzeniu poświęconym zbiórce dla Ksawcia nie zabrało szerokiej oferty gastronomicznej, którą zapewniły: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostaszewa, Klub Seniora w Jeglii, Koło Gospodyń Wiejskich w Sampławie, Ewa Dembkowska, Sołtys sołectwa Truszczyny – Maria Kozłowska, Restauracja „Świtezianka” – Maria Raczyńska, Jowita Wasielewska, Marlena Ćhmielewska, Marzena Neumann, Kamila Anaczkowska, Marzena Hoffman, Katarzyna Borkowska, Edyta Sztejka, Julia Maliszewska, Katarzyna Trzcińska, Magdalena Sowińska, Aleksandra Kubieńska, Wiesława Wróblewska, Sylwia Szczepańska, Teresa Kłosowska, Maria Jaroszewska i wielu innych! Dziękujemy serdecznie Barbarze i Janowi Jakubowskim, Piekarni Bochenek za pyszne bułeczki i chlebek.

- Jako organizacja „W Rękach Młodych” chcemy złożyć serdeczne podziękowania przedsiębiorcom, dzięki którym mogliśmy zakupić niezbędne rzeczy do organizacji całego evenetu, nagród, medali czy upominków: Jarosławowi Wiśniewskiemu - firmie Jar-Bud, Pawłowi Tanasiewiczowi – Lewiatan Rybno, Radosławowi Wasielewskiemu – P.H.U. Ra-Druk Rybno, Dawidowi Zero – Serwis Ogrodniczy, Monice i Piotrowi Truszczyńskim – firma Trux-Bud, Joannie Słupskiej – Radnej Gminy Rybno, Anicie Ziółkowskiej – Anire, Pawłowi Kaczmarskiemu – Pracovici.

Były też atrakcje dla dzieci: dmuchany zamek z kulkami oraz malowanie twarzy dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie. Gdy i zabawy dla najmłodszych zorganizowane przez Leszka Woźniewskiego, a także animacje dla dzieci z postaciami z kultowego filmu „Kraina Lodów”, w których wcielili się: Gabriela Kołecka, Iwona Malik, Wiktoria Matyjak i Natalia Kraffczewicz. Odbył się też występ artystyczny w wykonaniu utalentowanej Mai Kruszewskiej z Sampławy. W tle oprawa muzyczna, którą serwował Krzysztof Potorski z GBP.

- Wielkie, ale to wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy tego dnia pomogli w organizacji pikniku charytatywnego dla Ksawcia! Podziękowania dla mieszkańców oraz darczyńców. W grupie siła, my tę siłę pokazaliśmy! – podsumowuje Sylwester Kasprowicz.
Organizatorzy składają także podziękowania patronom medialnym za aktywną promocję tego wydarzenia: Radiu 7, Marcinowi Ostrowskiemu (portal Moje  Działdowo), Alinie Laskowskiej (Głos Lubawski, Gazeta Działdowska i Gazeta Nowomiejska).

- A na koniec podziękowania dla osób, od których rozmowa o organizacji pikniku się rozpoczęła: Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie – Ewy Golder, Kierownik OSiR-u – Hannie Bem i Annie Ćwiek – opiekun Koła Wolontariatu.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz