www.gminarybno.pl

Drukuj

Dzień Dziecka 2013 r. w Rybnie

Opublikowano 2013-06-03 15:33:53. Artykuł wyświetlono: 3045 razy.

Sobotnie czerwcowe popołudnie przy słonecznej pogodzie wypełnione dobrą zabawą, dziecięcym uśmiechem i aktywnie spędzonym czasem w gronie rodzinnym. Tak na terenie Zespołu Szkół w Rybnie przy ulicy Sportowej w dniu 01 czerwca odbył się „Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka”.

Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Rybno Edmund Ligman.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali szereg atrakcji jak między innymi: gry i konkursy z nagrodami. W trakcie imprezy odbywały się pokazy rycerskie i pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków OSP Rybno, malowanie twarzy, zabawy na urządzeniach dmuchanych. Zagrała miejscowa orkiestra dęta z Rybna. Później przyszedł czas na kiełbaski z grilla, lody i watę cukrową.

Dzieciaki otrzymywały od organizatorów pamiątkowe znaczki, smycze, widokówki i czapeczki. Pytane, co im się najbardziej podoba, zgodnie wymieniały jednym tchem: zjeżdżalnia, rycerze, pocięty samochód przez strażaków i malowanie twarzy.

Na zakończenie o godz. 1830 rozpoczął się półtoragodzinny koncert Krystyny Giżowskiej. Gwiazda zabawiała dzieci piosenkami z „Muzycznej deskorolki”, a następnie dorosłych przebojami z lat 70-tych i 80-dziesiątych ze swojego repertuaru, m.in. „Obrączki dwie”, „Nie było ciebie tyle lat”, Przeżyłam z tobą tyle lat”. Artystka kilkukrotnie wychodziła na bisy.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i podarowali ogromną dawkę rozrywki dla każdego. Przy wspaniałej muzyce i w dobrym humorze, czuwali aby każdy tego dnia był usatysfakcjonowany. Przewidują, że na festynie bawiło się ok. 600 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Festyn okazał się sukcesem w zamyśle i realizacji organizatorów. Może być źródłem satysfakcji i czerpania pozytywnej energii do organizowania kolejnych.
 


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst