Eko Pracownie - zielone serce szkoły

Opublikowano 2023-06-14 14:21:47. Artykuł wyświetlono: 246 razy.

6 czerwca w dniu ŚWIATOWEGO DNIA OCHRONY PRZYRODY w gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyły się obchody 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. To święto zgromadziło przedstawicieli instytucji, samorządów, dyrektorów szkół, którym sprawa ochrony środowiska jest bardzo bliska poprzez podejmowanie różnorodnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W tym dniu dyrektorzy szkół gminy Rybno odebrali promesy w konkursie „Eko Pracownie-zielone serce szkoły”. Promesę na kwotę 50 000,00 zł odebrał dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu Bogusław Łukwiński na utworzenie pracownia przyrodnicza, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie Hanna Kirchhof odebrała promesę na kwotę 75 000,00 zł na utworzenie pracowni klimatycznej.

To właśnie na terenie powiatu działdowskiego w Gminie Rybno powstaną dwie pracownie, których głównym celem będzie kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Zwycięzcom konkursu towarzyszył Wójt Gminy Rybno Pan Tomasz Węgrzynowski oaz wicestarosta powiatu działdowskiego Pan Krzysztof Stanisław Aurast oraz Pan Janusz Kaczmarek- etatowy członek zarządu.

Otrzymane dofinansowanie na rozwój infrastruktury edukacyjnej pozwoli stworzyć przyjazne miejsca do edukacji przyrodniczej i klimatycznej.

Autor tekstu: Hanna Kirchhof