www.gminarybno.pl

Drukuj

Ferie Zimowe dla dzieci z Dębienia

Opublikowano 2016-02-08 11:57:20. Artykuł wyświetlono: 3633 razy.

W drugim tygodniu ferii, od 1 lutego do piątku (5 lutego) w godzinach od 10:00 do 14:00 w świetlicy wiejskiej w Dębieniu organizowane były Ferie Zimowe dla dzieci z Dębienia, które przygotowali wspólnie: Sołtys wsi Dębień - Grzegorz Januszewski, Radny Gminy Rybno – Piotr Kamiński oraz Rada Sołecka w składzie - Arkadiusz Jastrzębski, Urszula Wilczewska, Ireneusz Kamiński, Paweł Łada i Wiesława Lenckowska.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji m.in.: urządzenie rekreacyjno-dmuchane (suchy basen z kulkami), tenis stołowy, piłkarzy ki, gry planszowe oraz bajki. Codziennie także na dzieci czeka niespodzianka. W poniedziałek odbyły się konkursy sportowe, a we wtorek Anna Witkowska poprowadziła warsztaty z „de kupażu”. W środę dzieci odwiedziła Anna Borowska i pokazała co można ręcznie przygotować z wikliny, a w czwartek wraz z rzeźbiarzem Markiem Ostrowskim uczestnicy ferii zimowych mogli rzeźbić w mydle. W piątek, na zakończenie zabawy policjanci z Posterunku Policji w Rybnie opowiedzieli o bezpieczeństwie, a około godziny 16:00 wszyscy wspólnie wybrali się na wycieczkę na basen do Ostródy oraz do McDonalda. Każdy uczestnik ferii zimowych w Dębieniu w poniedziałek otrzymał okazyjną koszulkę, którą ufundowali: Karol Draśpa (LGD) i Mariusz Licznerski (firma Intro Druk). Codziennie, dla wszystkich dzieci był przygotowany także słodki poczęstunek, napoje oraz ciepła herbata. Sołtys wsi Dębień – Grzegorz Januszewski dziękuje wszystkim, którzy pomagają w organizacji ferii zimowych: opiekunom, rodzicom, fundatorom oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Rybnie.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst