Drukuj

'Flo Team' mistrzem turnieju charytatywnego

Opublikowano 2015-04-15 13:35:27. Artykuł wyświetlono: 4383 razy.

W niedzielę, 12 kwietnia na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Rumianie odbyła się runda finałowa turnieju charytatywnego – Zagrajmy dla Janusza. Finałowa ósemka: Leszko Team, Elektrony, Master’s Gigant’s Junior – Jan Rozentalski, OSP Rumian, Flo Team, Są Gorsi, Kar-Hand Video i Obroża – Lewałd Wielki została podzielona na dwie grupy po cztery zespoły.

Turniej punktualnie o 15:00 otworzył wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski. Zespoły w grupach zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym”, a mecz trwał 1x12 minut. Sędziami turnieju byli: Sylwester Kasprowicz i Piotr Kowalski. Zdjęcia podczas zawodów robiła – Sandra Modrzewska. W trakcie meczy grupowych prezenter Radio7 przeprowadził wywiad z organizatorami turnieju. Przedstawiamy wyniki spotkań grupowych:

Flo Team – Obroża 2:0

Po zaciętych spotkaniach z grup wyszły cztery zespoły, które utworzyły pary półfinałowe:
OSP Rumian – Są Gorsi 0:3
Leszko Team – Flo Team 1:2

Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Leszko Team, która walkowerem wygrała z OSP Rumian 3:0. W finale zmierzyły się ze sobą Flo Team i ekipa z Hartowca – Są Gorsi. Choć to właśnie zawodnicy z Hartowca po pierwszej połowie prowadzili 0:1, to drużyna Piotra Kowalskiego w drugiej odsłonie meczu była znacznie lepsza i ostatecznie wygrała 3:1.

Najlepsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, które ufundowała firma – Serwis informacyjny – Syla. W sumie w turnieju padło 55 bramek, a najładniejszym trafieniem w zawodach popisał się zawodnik Obroża – Lewałd Wielki, który piekielnym strzałem ze swojej połowy skierował piłkę wprost na kant słupka, który następnie skierował piłkę do bramki – bramkarz przy tym strzale był bez szans.

Organizatorem turnieju byli: Piotr Kowalski (Flo), grupa młodzieży z gminy Rybno – „W Rękach Młodych”, Studio Skribi, OSP Rumian i Serwis informacyjny – Syla. Podziękowania dla dyrektor Szkoły Podstawowej w Rumianie Hanny Kirchhof za udostępnienie w rundzie eliminacyjnej szatni oraz salki w szkole. Podziękowania dla drużyny Kar-Hand Video oraz Karola Krajewskiego za pożyczenie piłki na turniej. Podziękowania dla wszystkich 17-stu drużyn dzięki którym udało się zebrać 1020 zł oraz dla organizacji Time2Play Karola Zabłotnego, dzięki której na portalu facebook udało się zebrać dodatkowo – 250 zł. Podziękowania także nalezą się zawodnikom GSZS Delfin Rybno, którzy wzięli udział w turnieju i swoją kwietniową wypłatę za występy w trzech meczach ligowych o mistrzostwo A-klasy chcą przekazać dla Janusza.

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz