Gala Sportu Rybno 2023

Opublikowano 2023-03-08 10:56:38. Artykuł wyświetlono: 837 razy.

W sobotę, 25 lutego 2023r. o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Rybnie odbyła się uroczysta Gala Sportu zorganizowana przez grupę młodzieży „W Rękach Młodych”, Gminę Rybno oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie. Organizowana przez organizację „W Rękach Młodych” uroczystość była VII edycją tego wspaniałego święta sportu. Galę poprowadziła para – Anna Ostrowska i Sylwester Kasprowicz.

Galę otworzył Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, którzy powitali zaproszonych gości, laureatów, sportowców, trenerów oraz mieszkańców gminy Rybno. Głos zabrał także Starosta Powiatu Działdowskiego – Paweł Cieśliński, który w swojej wypowiedzi docenił działalność grupy „WRM” działającej na terenie gminy Rybno – jak mówił, głośno jest o niej w całym powiecie.

W programie zobaczyliśmy występ zespołu Transtime z Działdowa w składzie: Aneta Jurczak, Patryk Szymański i Robert Markowski. Na otwarcie gali wystąpili z ich autorskim utworem pt. „W Rękach Młodych”, który został nagrany kilka lat temu wraz z teledyskiem wykorzystując walory turystyczne gminy Rybno. Później organizatorzy przeszli do zaprezentowania działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie z 2022 roku. W tej części publiczność mogła zobaczyć jak wiele imprez sportowych zorganizowała ta jednostka i jak innowacyjne pomysły realizuje Kierownik – Hanna Bem wraz ze swoimi pracownikami.

Następnie organizatorzy przeszli do najważniejszego punktu uroczystości, wręczenia nagród w 5 kategoriach. Nagrody wręczali: Starosta Powiatu Działdowskiego – Paweł Cieśliński, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Kierownik OSiR-u – Hanna Bem, Prezes Zakładu Usług Leśnych – Jan Rozentalski, Prezes Stowarzyszenia „Żabianka” – Mariusz Kryska.

Wręczone zostały nagrody w następujących kategoriach:
- 1200 km rowerem po gminie Rybno w 2022 roku:
1. Radosław Pedynkowski 10570 km
2. Szymon Standarski 8277 km
3. Damian Pełkowski 4000 km
4. Janusz Anzel 3500 km
5. Robert Ćwikliński 2936 km
6. Leszek Szczepański 2748 km
7. Katarzyna Lewicka 2281 km
8. Bogusław Łukwiński 2239 km
9. Paweł Lewandowski 1729 km
10. Marcin Łukaszewski 1520 km
11. Iwona Łukwińska 1305 km
12. Mateusz Dutkowski 1214 km

- 600 km biegiem po gminie Rybno w 2022 roku:
1. Karol Januszewski 3088 km
2. Iza Januszewska 2257 km
3. Leszek Szczepański 1565 km
4. Krzysztof Wierzbowski 900 km
5. Agnieszka Pielenc 800 km
6. Paweł Kopaczel 797 km
7. Leszek Woźniewski 701 km

- Rozstrzygnięcie Ligi Tenisa Ziemnego:
I Liga:
1. Mariusz Dudziński
2. Bartłomiej Olszewski
3. Marcin Cichaczewski
4. Mateusz Piotrowicz
II Liga:
1. Damian Pełkowski
2. Jerzy Gruźlewski
3. Paweł Kaczmarski
4. Justyna Rykaczewska

- Wyróżnienia, stypendia i nagrody Wójta Gminy Rybno:
1. Natalia Zakrzewska (Kick Boxing)
2. Igor Napiórkowski (Taekwondo)
3. Artur Napiórkowski (Taekwondo)
4. Kacper Bielecki (Szachy)
5. Kacper Jelonek (Zapasy)
6. Agnieszka Kowalska (Judo)

- Nagroda specjalna grupy „W Rękach Młodych” dla społecznika sportowego:
1. Robert Szaj (propagowanie sportu paraolimpijskiej)
2. Ryszard Karpiński (propagowanie dyscyplin sportowych - szachy i warcaby)

Przedstawicielka organizacji „W Rękach Młodych” – Aneta Jurczak wręczyła także podziękowania dla osób, które pomagały grupie przez ostatni rok w realizacji ich działań: Janowi Rozentalskiemu (Zakład Usług Leśnych), Łukaszowi Witkowskiemu (Eurostyl Rybno), Monice i Piotrowi Truszczyńskim (firma Trus-Bud), Annie Witkowskiej (Market Biedronka), Tomaszowi Węgrzynowskiemu – Wójtowi Gminy Rybno, Joannie Słupskiej – Radnej Gminy Rybno, Elżbiecie Rozentalskiej – Radnej Gminy Rybno, Mirosławowi Remusowi – Sołtysowi wsi Grądy, Jerzemu Samoniowi – Prezesowi Fundacji „Jezioro Pojednania”, Mariuszowi Krysce, Mirosławowi Muzińskiemu i Grzegorzowi Morenc - Prezesowi i członkom Stowarzyszenia „Żabianka”.

- Podziękowania także dla członków grupy „WRM”: Piotra Zabłotnego, Łukasza Piórkowskiego, Izabeli Cichorskiej, Anety Jurczak, którzy tego dnia nadzorowali prawidłowy przebieg naszej uroczystości. Dziękujemy też Dyrektorowi GBP w Rybnie – Jarosławowi Rolkowskiemu, Krzysztofowi Potorskiemu oraz Paniom z GBP za wielką pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio 7, Moje Działdowo, Serwis informacyjny – Syla, Gazeta Działdowska

Tekst: Sylwester Kasprowicz
Zdjęcia: Izabela Cichorska

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem