Gospodarstwo z miejscowości Groszki wygrywa Agroligę

Opublikowano 2022-09-14 09:13:19. Artykuł wyświetlono: 523 razy.

Gospodarstwo Państwa Marzeny i Jacka Szulwic z miejscowości Groszki z gminy Rybno to zwycięscy tegorocznej edycji prestiżowego konkursu AgroLiga w województwie warmińsko-mazurskim.

Podczas uroczystego finału organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprezentowano laureatów tegorocznego konkursu Agroliga 2022 ukazując najlepsze wzorce, dobre praktyki oraz innowacyjne rozwiązania laureatów. Przy wyborze Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego w obu kategoriach komisja powołana przez Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie Pana Damiana Godzińskiego brała również pod uwagę: bezpieczeństwo pracy oraz estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy.

Na podstawie przeprowadzonych wizytacji w gospodarstwach i firmach oraz dostępnej dokumentacji i rozeznania komisja konkursowa „AgroLiga 2022” podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc:

Kategoria ROLNIK:
- Mistrz - Jacek i Marzena Szulwic, Groszki, powiat działdowski
- V-ce Mistrz - Zbigniew Rećko, Boćwinka, powiat giżycki

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie składa gratulacje i wyrazy uznania dla laureatów oraz mistrzów i wicemistrzów konkursu Agroliga z województwa warmińsko-mazurskiego oraz życzy dalszych sukcesów, satysfakcji oraz mobilizacji do dalszej pracy.
Mistrzowie warmińsko-mazurskiej edycji konkursu Agroliga w kategorii Rolnik i Firma zmierzą się ze zwycięzcami z innych województw na szczeblu krajowym. Wyniki poznamy w przyszłym roku. Wszystkim życzymy powodzenia i cierpliwości w oczekiwaniu na zwycięzcę krajowego.

Konkurs AgroLiga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja, finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

W niedzielę, 11 września 2022r. w Hartowcu podczas otwarcia LCAS Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski wraz zaproszonymi gośćmi pogratulował Państwu Marzenie i Jackowi Szulwic wielkiego sukcesu oraz życzył powodzenia w kolejnych etapach konkursu oraz wręczył pamiątkowy puchar. – Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst: Sylwester Kasprowicz/Alina Laskowska
Zdjęcia: Marcin Ostrowski/działdowo.wm