Hartowiec-Rumian: W szkołach powstaną nowoczesne pracownie

Opublikowano 2023-04-13 15:20:24. Artykuł wyświetlono: 284 razy.

Szkoły podstawowe z Hartowca i Rumiana zostały laureatami organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie konkursu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – EkoPracownia – etap I.

Celem Konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej, upowszechnienie wiedzy, aktywizacja społeczna i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa w zakresie tematyki przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Cel główny Konkursu to stworzenie zaplecza technicznego w szkołach dla rozwoju edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży poprzez utworzenie 42 ekopracowni przyrodniczych i klimatycznych (po 1 pracowni przyrodniczej i 1 pracowni klimatycznej w każdym powiecie województwa warmińsko-mazurskiego).

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Hartowcu otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 50 tys. zł na utworzenie nowoczesnej pracowni przyrodniczej. Natomiast Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie otrzyma 75 tys. zł na uruchomienie pracowni klimatycznej.

Gratulujemy!