www.gminarybno.pl

Drukuj

I Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Rybno

Opublikowano 2019-12-03 13:03:10. Artykuł wyświetlono: 1230 razy.

Dnia 30 listopada 2019r. na sali sportowej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach odbył się I Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Rybno.

Zajęcia judo prowadzone są w szkole od września w ramach zajęć pozalekcyjnych przez trenera Włodzimierza Narewskiego. Cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży nie tylko macierzystej szkoły. W sobotę mogliśmy podziwiać umiejętności zawodników, jakich nauczyli się w tak krótkim czasie. W zawodach uczestniczyli także zawodnicy z UKS Shizoku z Ostródy i Mrągowa. Na zawody przybyło wielu kibiców: rodzice, mieszkańcy lokalnej społeczności, uczniowie. Spośród zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością: p. Robert Gontarz – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, p. Bogusława Orzechowska – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, p. Tomasz Węgrzynowski – Wójt Gminy Rybno, radni powiatu działdowskiego – p. Magdalena Anczykowska, p. Grażyna Kamińska, radni gminy Rybno: p. Marzanna Borkowska, A. Kasprowicz, S. Kasprowicz oraz p. Dariusz Tara - prezes Stowarzyszenia Kraina Srebrnych Łąk . Wszystkie walki dostarczyły kibicom wielu emocji i wrażeń. Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali medale za udział w zawodach, szkolne kluby z rąk p. Wójta – Tomasza Węgrzynowskiego, pamiątkowe puchary.

Nadesłała: Barbara Kornelska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst