II Półmaraton Rolkarski za nami

Opublikowano 2019-09-05 11:21:14. Artykuł wyświetlono: 1465 razy.

W niedzielę, 01 września po raz drugi w naszej Gminie odbył się Półmaraton Rolkarski o Puchar Wójta Gminy Rybno. Jak zwykle pogoda nam dopisała, toteż frekwencja była duża. W zawodach wzięło udział ok. 50 uczestników z całej Polski.

Uroczystego otwarcia II Półmaratonu Rolkarskiego dokonał Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.

Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 10km i 21 km na trasie Rybno – Gronowo – Rybno. Celem zawodów była promocja Gminy Rybno oraz wrotkarstwa szybkiego.

Po zakończonych zawodach wszyscy udali się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie na podsumowanie wyników, wspólną integrację i poczęstunek.

Zawodnicy z najlepszym czasem otrzymali pamiątkowe statuetki, a wylosowani zawodnicy - gadżety.
Wszystkie wyniki dostępne są na stronie Chiptiming.pl
Zawodników medalami dekorowali:
Radny Powiatu Działdowskiego – Janusz Kaczmarek
Kierownik OSiR – Hanna Bem
Radna Gminy Rybno i sołtys wsi Rumian - Elżbieta Rozentalska
Sołtys wsi Grądy – Mirosław Remus

Sponsorzy:
Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska
Firma ‘Swojskie Wyroby Wędliniarskie” – Dariusz Chaberski
Spiżarnia Smakosza i Piekarnia K. Zieliński – Żuromin

Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali:
Policja z Działdowa, OSP Koszelewy, zespół karetki pogotowia, P. pielęgniarka z SPZOZ z Rybna.

Kierownik Ośrodka Sporu i Rekreacji w Rybnie – Hanna Bem serdecznie dziękuje Starostwu Powiatowemu w Działdowie za dofinansowanie, zawodnikom, kibicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji II Półmaratonu Rolkarskiego.

Serdecznie zapraszamy za rok!

Ze sportowym pozdrowieniem!

Nadesłała: Hanna Bem