III etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Opublikowano 2014-01-29 08:34:44. Artykuł wyświetlono: 2134 razy.

W dniu 16 stycznia w siedzibie Welskiego Parku Krajobrazowego odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

W tym etapie wzięły udział 3 zespoły reprezentujące Gimnazjum w Lidzbarku, Gimnazjum w Mrocznie i Gimnazjum w Rybnie wyłonione podczas wcześniejszych - gminnych eliminacji. Gminę Rybno reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Rybnie:

• Aleksandra Szczawińska
  • Kinga Werner
  • Agata Rogożyńska
  • Aleksandra Ćwiek

Zwycięzcami etapu okazali się uczniowie Gimnazjum w Rybnie i to oni będą reprezentować szkołę, gminę i Welski Park Krajobrazowy podczas finału wojewódzkiego w Olsztynie. Pytania na tym etapie nie były łatwe. Ich tematyka związana była z geografią, biologią, ekologią no i oczywiście z Welskim Parkiem Krajobrazowym. W teście można było zdobyć maksymalnie 59 punktów. Największą ilość punktów w tym etapie zdobyła Aleksandra Szczawińska i tym samym zajęła I miejsce indywidualnie.

Nagrodami w konkursie były albumy i przewodniki przyrodnicze.

Drużynę do konkursu przygotowywali: p. Mirosław Szczepański i p. Małgorzata Rolka

Gratulujemy!

Autor: Magdalena Anczykowska, źródło: zsrybno.republika.pl