IV Ogólnopolski Konkurs- Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa”

Opublikowano 2021-03-26 21:20:09. Artykuł wyświetlono: 1127 razy.

Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców etapów wojewódzkich IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa” zwycięzcą w województwie warmińsko-mazurskim została gmina Rybno, sołectwo Żabiny.

Sołectwo Żabiny zgłosiło do konkursu inicjatywę: pn. „Zagospodarowanie terenu wokół jeziora w miejscowości Żabiny (budowa deptaka wraz z oświetleniem i przyległą infrastrukturą)”. Przedsięwzięcie to zostało zainicjowane w roku 2016 w ramach funduszu sołeckiego przez Radnego Gminy Rybno Pana Grzegorza Rozentalskiego oraz ówczesną Panią Sołtys. Zadanie to było kontynuowane przez kolejne lata ze środków funduszu sołeckiego, budżetu gminy oraz przy wsparciu sponsorów. Możemy teraz cieszyć się pięknie zagospodarowanym terenem wokół zbiornika wodnego. Ułożony został deptak z kostki brukowej wraz z oświetleniem, powstała altana z grillem, stolik do szachów, urządzono siłownię zewnętrzną, postawiono elementy małej architektury (ławki, kosze, leżaki). Wykonano również tablice edukacyjne oraz nasadzono drzewa. Wszystko to, nie byłoby możliwe bez udziału wielu osób, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu. Swój czas na pracę przy tej inwestycji poświęcili zwłaszcza mieszkańcy sołectwa, członkowie stowarzyszenia Żabianka, ale także strażacy oraz pracownicy Urzędu Gminy. Wśród sponsorów możemy wymienić firmy oraz osoby prywatne, za których wkład jeszcze raz dziękujemy. Wspólna praca, która zostaje doceniona, tym bardziej cieszy i motywuje do następnych inicjatyw. Dla wszystkich jest to przykład, że najlepsze rzeczy powstają z dobrego pomysłu i wspólnego działania.
Trzymamy kciuki za powodzenie sołectwa Żabiny na szczeblu ogólnokrajowym.