www.gminarybno.pl

Drukuj

Budowa boiska w Żabinach

Opublikowano 2011-08-02 11:16:07. Artykuł wyświetlono: 9314 razy.

 

INWESTYCJA ZAKOŃCZONA

Zadanie inwestycyjne - Budowa boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej w Żabinach, zrealizowane zostało jako obiekt ogólnodostępny.

W ramach inwestycji wykonano boisko o wymiarach płyty 30x60m, pow. 1800m2, o nawierzchni z trawy syntetycznej, na którym znajdują się:

  • boisko do piłki nożnej o wymiarach 26x56m,
  • boisko do piłki siatkowej o wymiarach 9x18m,

Wyposażenie dla poszczególnych boisk stanowią:

  • Boisko do piłki nożnej - 2 bramki do piłki nożnej stalowe, ocynkowane, montowane w tulejach o wymiarach 5,0x2,0 m, 2 siatki do bramek polietylenowe.
  • Boisko do siatkówki - 1 komplet słupków do siatkówki stalowych ocynkowanych montowanych w tulejach z regulacją wysokości mocowania siatki i mechanizmem naciągowym. Siatka całosezonowa w ilości 2 zestawy (jeden biały treningowy, drugi czarny wzmocniony z antenkami).

Na wykonanym boisku dwufunkcyjnym zastosowano nawierzchnię syntetyczną typu "sztuczna trawa", jest to nawierzchnia zbudowana z osnowy, którą stanowią włókna (źdźbła) polipropylenowe wtopione w perforowaną powłokę o wysokości 50 do 65mm. Teren boiska ogrodzony został siatką o wysokości 4,0 m. Boisko jest obiektem sportowym ogólnodostępnym. Korzystać z niego nieodpłatnie mogą mieszkańcy wsi, młodzież oraz turyści. Rozgrywane na obiekcie zawody sportowe przyczynią się do poprawy sytuacji społeczności lokalnej, która zyskałą obiekt do uprawiania rekreacji i aktywnego stylu życia, integracji różnych grup społecznych podczas zawodów i poza nimi.

Realizację i nadzór nad wykonaniem inwestycji prowadził Referat Gospodarki Przestrzennej, Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Rybno.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst