www.gminarybno.pl

Drukuj

Truszczyny: Parafialny Dzień Seniora

Opublikowano 2018-01-30 15:13:03. Artykuł wyświetlono: 1808 razy.

W sobotę, 27 stycznia o godz. 13:00 w świetlicy wiejskiej w Truszczynach odbył się Parafialny Dzień Seniora mieszkańców trzech gmin należących do parafii w Zwiniarzu – takie spotkania to już tradycja.

Do remizy OSP w Truszczynach przybyło ponad 120 osób z gmin Grodziczno, Rybno i Lubawa. Spotkanie rozpoczęła msza święta, która odprawił ks. Paweł Sławomir Figurski, proboszcz parafii p.w. Świętego Mikołaja Biskupa w Zwiniarzu. Wygłoszone kazanie poświęcił ludziom złotego wieku i ich roli w rodzinie oraz społeczeństwie.
Następnie, przed wspólną biesiadą, do gości zwróciła się Maryla Kozłowska - Sołtys Truszczyn, która wraz z Radą Sołecka była organizatorem spotkania. Następnie przemówili gospodarze poszczególnych gmin: Tomasz Węgrzynowski - Wójt Gminy Rybno, Tomasz Szczepański - Wójt Gminy Grodziczno i Tomasz Ewertowski - Wójt Gminy Lubawa. Gościnnie na spotkaniu wystąpiła także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna wraz z solistkami – Zuzanną Knozowską i Eweliną Deptułą oraz Kapelmistrzem – Jarosławem Rolkowskim.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka