www.gminarybno.pl

Drukuj

Karol Okrasa spotkał się z mieszkańcami Gminy Rybno

Opublikowano 2015-02-10 15:21:15. Artykuł wyświetlono: 4664 razy.

W niedzielę, 9 lutego o godz. 18:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się pierwsze spotkanie mieszkańców z cyklu – spotkania z ciekawymi ludźmi.

Organizator – dyrektor GBP w Rybnie Jarosław Rolkowski na pierwsze takie spotkanie zaprosił – Karola Okrasę – polskiego kucharza, autora i prezentera telewizyjnego programów o tematyce kulinarnej – Okrasa łamie przepisy.

Na spotkanie przybyło około 200 mieszkańców gminy Rybno, a także: wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, sekretarz Urzędu Gminy Rybno – Jolanta Jendrycka, Wiceprezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego – Robert Szaj oraz radni gminy Rybno i powiatu Działdowskiego. Spotkanie otworzył Jarosław Rolkowski, który powitał wszystkich przybyłych mieszkańców gminy i przedstawił specjalnego gościa niedzielnego spotkania - Karola Okrasę.

W trakcie spotkania Karol Okrasa opowiadał o swoich początkach kulinarnej przygody i jak sam stwierdził – na początku nie było tak łatwo, jak mogło to się komuś wydawać. Mieszkańcy gminy Rybno przez półtorej godziny mogli zadawać prezenterowi pytania odnośnie jego życia, na które zresztą chętnie odpowiadał. Po spotkaniu każdy mieszkaniec otrzymał od kucharza zdjęcie z autografem, które przywiózł ze sobą specjalnie na niedzielne spotkanie. Dzieci, młodzież oraz osoby starsze robiły sobie także pamiątkowe zdjęcia z prezenterem. Karol Okrasa obiecał, że w wakacje na pewno jeszcze raz odwiedzi gminę Rybno, a w przyszłości może nawet tu zamieszka. Na zakończenie spotkania Jarosław Rolkowski wręczył upominek kucharzowi, który został zrobiony przez członków niedawno założonego klubu miłośników rękodzieła.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst