www.gminarybno.pl

Drukuj

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Rybno

Opublikowano 2023-09-15 16:05:22. Artykuł wyświetlono: 253 razy.

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Rybno z Rządowego Funduszu Polski Ład – Edycja 6 PGR.

W dniu 15.09.2023 r. ogłoszone zostały wyniki naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – Edycja PGR.

W ramach powyższego naboru Gmina Rybno pozyskała dofinansowanie w wysokości 4.880.000,00 zł na realizację inwestycji związanej z modernizacją hydroforni wraz z przebudową dróg w Koszelewach.

Modernizacja hydroforni polegać będzie m.in. na remoncie istniejącego budynku wraz z wymianą armatury, regeneracji studni głębinowej, wybudowaniu dwóch zewnętrznych zbiorników na wodę pitną o łącznej pojemności 200 m3, a także na wykonaniu instalacji fotowoltaicznej. Należy pamiętać, że prace modernizacyjne oznaczają lepszą jakość wody dla mieszkańców miejscowości Koszelewy, Tuczki, Murawki, Gralewo Wieś, Grabacz oraz Rybno ul. Stary Młyn, ul. Zarybińska i ul. Leśna.

Inwestycja drogowa będzie polegała na przebudowie drogi gminnej nr 185073N od granicy z gminą Płośnica do drogi powiatowej 1255N w Koszelewach. Zmodernizowane zostaną także drogi wewnętrzne w Koszelewach.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 4.980.000,00 zł.

Kolejny raz podziękowania za wsparcie w pozyskiwaniu środków rządowych służących rozwojowi Gminy Rybno składamy panu posłowi Robertowi Gontarzowi.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst