Komunikat Zakładu Gospodarki Komunalnej

Opublikowano 2023-06-05 14:38:58. Artykuł wyświetlono: 314 razy.

Najnowsze prognozy meteorologiczne pokazują, że w najbliższych dwóch tygodniach nie wystąpią znaczniejsze opady deszczu. Możemy spodziewać się warunków dogodnych do rozwoju suszy.

W sytuacji obecnej prosimy o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą pitną, zgodnie z przeznaczeniem i zaspokajaniem w pierwszej kolejności potrzeb socjalno – bytowych. Brak opadów deszczu zwiększył zapotrzebowanie na wodę, co drastycznie zmniejsza zapasy wody powodujące spadek ciśnienia w sieci wodociągowej.

W związku z powyższym w najbliższym czasie mogą występować okresowe obniżenia ciśnienia wody. Apeluje się, aby ograniczyć zużycie wody na cele inne niż potrzeby socjalno – bytowe !

Zachęcamy, aby do podlewania ogródków zbierać wodę deszczową (oczywiście gdy deszcz zacznie padać)

Za utrudnienia przepraszamy
/-/ Stanisław Zieliński
Prezes ZGK w Rybnie Sp. z o.o.