www.gminarybno.pl

Drukuj

Koniec roku szkolnego dla maturzystów z Rybna

Opublikowano 2018-04-30 09:46:48. Artykuł wyświetlono: 2450 razy.

W piątek, 27 kwietnia w Zespole Szkół im. bp. Jana Chrapka w Rybnie maturzyści pożegnali Dyrektor ZS w Rybnie – Ewę Golder, wychowawczynię Annę Węgrzynowską oraz pozostałych nauczycieli, do których mieli przyjemność uczęszczać na lekcje.

Uroczystym powitaniem wszystkich maturzystów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości Ewa Goder rozpoczęła uroczystość rozdania świadectw ukończenia szkoły wszystkim uczęszczającym do III klasy Liceum Ogólnokształcącego uczniom z Rybna. Następnie ciepłe słowa do maturzystów skierowali Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, wychowawczyni klasy Anna Węgrzynowska, oraz uczniowie klasy II LO, którzy przygotowali dla nich pożegnalną część artystyczną. Jak się okazało to była wyjątkowa klasa, do której chodzili wyjątkowi uczniowie – każdego z maturzystów w sposób szczególny opisała ich wychowawczyni – Anna Węgrzynowska.

Po przemowach oraz krótkiej części artystycznej to maturzyści przejęli mikrofon. Dyrektorce szkoły, wychowawczyni, nauczycielom oraz rodzicom dziękowali za wkład włożony w ich edukację i wychowanie. Wszyscy goście otrzymali od maturzystów kwiaty, a wychowawczyni szczególną pamiątkę, która zawsze będzie jej przypominała byłą klasę.

Końcowym etapem uroczystości było rozdanie świadectw oraz nagród dla najlepszych uczniów. Dyrektorka szkoły wraz z wychowawczynią wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Uczniowie także otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody z PCK za honorowe oddawanie krwi, a nauczyciel W-Fu Mariusz Dudziński oraz Andrzej Wiergowski wręczyli uczniom pamiątki za wyniki sportowe.

Maturzyści ZS w Rybnie pożegnali dyrekcję, nauczycieli oraz swoich młodszych rówieśników. Teraz czeka ich już tylko matura, a potem zasłużone wakacje...

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst