Konkurs plastyczny - Ludzie lasu

Opublikowano 2023-04-12 14:21:29. Artykuł wyświetlono: 216 razy.

Zgłoszenia do wojewódzkiego konkursu przyjmowane są do 5 czerwca 2023 roku.

Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do aktywnego i twórczego spędzania czasu, popularyzacja zawodów związanych z lasem (np. leśnicy, strażnik leśny, robotnik leśny), rozwijanie naturalnej fascynacji młodzieży światem przyrodniczym, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, popularyzacja wiedzy z zakresu edukacji leśnej, popularyzacja walorów przyrodniczych naszego regionu czy rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród młodzieży szkolnej.

Forma prac konkursowych: praca malarska (na płótnie, kartonie, płycie – format minimum A2), praca fotograficzna (format minimum A3), praca rzeźbiarska (płaskorzeźba, rzeźba pełna w formacie dowolnym).

Każdy uczeń może zgłosić tylko jedną pracę, nie ma możliwości zgłoszenia prac zbiorowych.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie (ul. Polna 2) 12-220 Ruciane-Nida z dopiskiem „Ludzie lasu”.

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się w siedzibie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie podczas XV Konkursu Umiejętności Leśnych, który odbędzie się 16 czerwca 2023 roku.

Więcej informacji: http://zsl.org.pl/index.php?id=731&fbclid=IwAR1kMpPTPaAb-boczoiQBj46MF4haoLPf5rlkTTHrRlaKQyT34LK41cgAW8