Krajowy Finał Konkursu 'Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski'

Opublikowano 2014-06-02 12:36:34. Artykuł wyświetlono: 2219 razy.

W dniu 27 maja w Gdańsku odbył się finał XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Wzięło w nim udział łącznie 16 reprezentacji z poszczególnych województw wyłonionych we wcześniejszych etapach Konkursu.

Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowali uczniowie Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie z Rybna w składzie: Kinga Werner, Aleksandra Szczawińska, Aleksandra Ćwiek i Agata Rogożyńska pod opieką Pana Mirosława Szczepańskiego. W wyniku rywalizacji nasi reprezentanci zajęli ostatecznie wysokie - IV miejsce.

Po konkursie drużyna z opiekunem uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych przygotowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Pomorskiego min.

• zwiedzanie Gdańskiej Starówki z przewodnikiem
  • wyjazd do Słowińskiego Parku Narodowego
  • zwiedzanie SPN (wydmy ruchome, ścieżka przyrodnicza ,,Światło latarni”)
  • wybrzeże klifowe Jastrzębia Góra – Chłapowo (latarnia morska – Rozewie)
  • zajęcia w Fokarium Stacji Morskiej
  • rejs edukacyjny kutrem badawczym

Gratulujemy!

Dyrektor ZS w Rybnie składa podziękowanie Wójtowi Gminy Rybno i Dyrektorowi Welskiego Parku Krajobrazowego za organizację bezpiecznego przejazdu uczniów.