Łap formę na wiosnę

Opublikowano 2021-03-04 08:47:06. Artykuł wyświetlono: 1589 razy.

Przez ostatnie czasy, a szczególnie od marca 2020r., zmagamy się z pandemią. U większości osób dominuje zły nastrój, niska sprawność fizyczna, niepewność, strach przed utratą pracy, zachorowaniem, itd.

Ujemnych stron można byłoby wymieniać dużo, ale po co? – przecież każdy wie, jakie pandemia zebrała i zbiera żniwo! Czas to zmienić! Warto zacząć od sfery psychicznej. Może być to trudne, ale nie poddawajmy się! Już za niespełna trzy tygodnie będziemy witać astronomiczną wiosnę. Dzień będzie dłuższy, a promyki słońca będą otulać nasze serca. Poczujemy się jak nowo narodzeni. Zaczniemy wyciągać z piwnic, garaży, zakurzone rowery, rolki, hulajnogi, itd. Wspólnie z rodziną, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego będziemy mogli wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową i podziwiać naszą „małą ojczyznę”, jaką jest Gmina Rybno. Nie brakuje w niej urokliwych miejsc. Szczególnie polecane są wypady do lasu. Tam możemy poczuć się jak w krainie marzeń i baśni, a wydzielane endorfiny spowodują, że będziemy jeszcze bardziej szczęśliwsi.

Propozycje godne uwagi:

• dobrze oznakowany „Szlak Błękitny”, który doprowadzi nas poprzez miejscowości: Kopaniarze, Wery, Grądy Gronowo, Jeglia do Rybna(26 km) ; (mapki do nabycia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie i w Centrum Kultury - Biblioteka w Rybnie),
  • ścieżka pieszo – rowerowa na „Szlachtę” ( 5,6km),
  • wokół „J. Rumian” ( 26 km),
  • jest jeszcze dużo innych miejsc, po prostu trzeba wsiąść na rower i udać się w magiczne miejsca.

Polecamy!

Nadesłała: Hanna Bem