List otwarty Starosty Działdowskiego

Opublikowano 2020-03-31 12:20:39. Artykuł wyświetlono: 843 razy.

List otwarty Starosty Działdowskiego Pawła Cieślińskiego do mieszkańców powiatu działdowskiego.

Szanowni Państwo!

Informuję, że do dziś na terenie powiatu działdowskiego nie stwierdzono przypadków potwierdzonych laboratoryjnie zarażenia chorobą Covid-19. Nie ma też przypadków osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia tą chorobą. To cieszy, ponieważ dużo gorzej przedstawia się sytuacja w powiatach ościennych. Na pewno taki właśnie stan zawdzięczamy z jednej strony zaangażowaniu naszych służb, czyli funkcjonariuszom policji, straży pożarnej, pracownikom sanepidu, personelowi SP ZOZ w Działdowie oraz handlowcom, a z drugiej wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, którzy stosują się do zaleceń, jakie w czasie epidemii zostały narzucone przez władze państwowe. Ze swej strony mogę tylko serdecznie podziękować wszystkim służbom za tak daleko idące zaangażowanie, zaś mieszkańcom za dyscyplinę i pomoc dobrosąsiedzką, o której głośno nie tylko w powiecie, ale i w kraju.

Nadmieniam, że Starostwo Powiatowe w Działdowie, w trosce o zdrowie mieszkańców ograniczyło dostępność fizyczną interesantów do urzędu do odwołania, niemniej jednak poczyniło starania, by kontakt telefoniczny oraz mailowy, pomiędzy interesantami a urzędem, odbywał się bez zakłóceń. Ogłoszenie w tej sprawie znajduje się na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Działdowie i rozpowszechnione poprzez media.

Jeszcze raz dziękuję i życzę zdrowia

Starosta Działdowski
Paweł Cieśliński