Międzynarodowy Dzień Ziemi 2024

Opublikowano 2024-04-22 08:17:29. Artykuł wyświetlono: 117 razy.

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.

To hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi. Earthday.org żąda zmniejszenia produkcji WSZYSTKICH tworzyw sztucznych o 60% do 2040 r. Jednak każdy z nas może przyczynić się zbliżenia się do tego celu, poprzez zmniejszenie korzystania z tworzyw sztucznych w naszym codziennym życiu.

Chyba większość z nas słysząc hasło „tworzywa sztuczne” myśli odruchowo „plastik”.

Informujemy, że Gmina Rybno po raz kolejny czynnie angażuje się w obchody Światowego dnia Ziemi. W dniach 19-22 kwietnia 2024r. placówki oświatowe z terenu naszej gminy aktywnie uczestniczą w tegorocznej akcji poprzez zbieranie śmieci w miejscach publicznych. Gmina Rybno zapewnia worki foliowe oraz odbiór zgromadzonych odpadów.