www.gminarybno.pl

Drukuj

Mieszkańcy Gminy Rybno pobiegli razem z całą Polską

Opublikowano 2012-05-23 09:32:21. Artykuł wyświetlono: 4166 razy.

W najbardziej rozbiegany weekend roku w Rybnie pobiegły 172 osoby. Gmina Rybno już po raz szósty właczyła się do akcji "Polska Biega" organizowanej przez spółkę Agora S.A.

Start i meta biegu znajdowały się w tym samym miejscu, wyznaczonym przez okazałą bramę dmuchaną. Na starcie stanęli biegacze w wieku od 15 miesięcy do 62 lat. Wśród biegaczy był również Wójt Gminy Rybno - Edmund Ligman. Trasa przebiegała ścieżkami piaszczysto-trawiastymi na dystansie około 3 kilometrów. Pierwszy na mecie zameldował się Dawid Kalinowski, po nim wbiegały następne osoby. Trasę zabezpieczali strażacy z OSP w Dębieniu, natomiast opiekę medyczną sprawowała p. Alicja Gerlach z Ośrodka Zdrowia w Rybnie. Po biegu dla każdego uczestnika czekała pyszna grochówka przygotowana przez p. Marię Raczyńską z Restauracji Świtezianka oraz gorąca herbata i chłodne napoje. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe długopisy. Dzieci mogły skorzystać z urządzeń dmuchanych - zjeżdżalni i suchego basenu z kulkami.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst