www.gminarybno.pl

Drukuj

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce

Opublikowano 2015-07-22 10:14:43. Artykuł wyświetlono: 3006 razy.

Na terenie Gminy Rybno mieszkańcy Tuczek, Żabin i Koszelew połączyli siły i wspólnie budują boiska i altanki – w Gralewie Stacji powstała zatoczka autobusowa i przystanek.

W Żabinach i Koszelewach mieszkańcy wspólnymi siłami budują altanki, które mają służyć im do częstych spotkań podczas ładnej pogody. W Żabinach materiały do budowy altanki finansuje radny gminy Rybno – Grzegorz Rozentalski – a mieszkańcy wsi pomagają w budowie. W Koszelewach sołtys wsi Adam Kasprowicz, radny – Dariusz Tara, strażacy oraz mieszkańcy Koszelew wspólnymi siłami oraz zebranymi środkami na ten cel także budują wymarzoną altankę przy świetlicy wiejskiej OSP.

W Tuczkach już powstały trzy boiska – do piłki plażowej, siatkowej oraz nożnej – a to za sprawą Waldemara Reszki – radnego gminy Rybno, Roberta Gawryńskiego oraz aktywnej młodzieży z Tuczek, która także podjęła się i pomagała w budowie w/w obiektów. Trawę na boisku do piłki nożnej systematycznie kosi radny z Prus – Jan Fafiński. W Gralewie Stacji powstała zatoczka autobusowa oraz przystanek sfinansowany przez Urząd Gminy Rybno.

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst