www.gminarybno.pl

Drukuj

Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy Pierwszego Kroku

Opublikowano 2015-12-10 13:22:01. Artykuł wyświetlono: 2826 razy.

9 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie odbył się Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy Pierwszego Kroku.

Zajęcia sekcji zapaśniczej prowadzi pan Mirosław Gajewski- trener Międzyzakładowego Ludowego Klubu Sportowego „Sokół”. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (środa, piątek) i trwają po 90 minut, a uczestniczy w nich 34 uczniów. Praktyka dowodzi, że zapasy są sportem dla dzieci. Odpowiada on ich naturalnemu dążeniu do rozwoju siły, męstwa, odwagi. Zajęcia z zapasów są niezwykle atrakcyjne dla uczniów, zawierają bowiem gry, zabawy, mocowania, zbliżone formy techniczne dają możliwość sprawdzania siebie samego na tle innych współćwiczących.

Na turniej zapaśniczy przybyły władze samorządowe Gminy Rybno w osobie pana Wójta oraz Radnych, rodzice, rodzeństwo, którzy wypełnili po brzegi salę gimnastyczną.

Celem spotkania było pokazanie umiejętności gimnastycznych, akrobatycznych, a także technicznych w zapasach. W formie zabawy zostały zaprezentowane techniki zapaśnicze: zabawa z piłką, wypychanie za matę, zabieranie szarfy. Zawodnicy zostali dobrani w trójki, aby każdy z nich otrzymał medal. Wszyscy uczestnicy sekcji zapaśniczej czuli się docenieni i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo. Początkujący zapaśnicy zostali nagrodzeni medalami: złoto, srebro, brąz, a także słodkimi upominkami.

Rada Pedagogiczna Szkoły przygotowała dla swoich uczniów tort w kształcie maty zapaśniczej. Zawody odbyły się pod patronatem Wójta Gminy Rybno. Temu spotkaniu towarzyszyła atmosfera podziwu, uznania dla pracy trenera grupy zapaśniczej, a także z wielką przyjemnością mogliśmy podziwiać umiejętności zapaśnicze reprezentacji Klubu „Sokół” Tomasza Ewertowskiego, Łukasza Wojdata, Wiktora Kowalczyka, Radka Gajewskiego.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna składa serdeczne podziękowania za pomoc w rozszerzeniu oferty edukacyjnej naszej placówki, sponsorom, firmie Libro za pomoc finansową w realizacji naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Autor tekstu: Hanna Kirchhof
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka