Nowy sprzęt dla strażaków

Opublikowano 2023-01-05 09:52:07. Artykuł wyświetlono: 355 razy.

W dniu 3 stycznia 2023r. odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego przez Gminę Rybno dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Rybnie, Truszczynach i Żabinach.

W uroczystej zbiórce uczestniczyli między innymi: Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomasz Komoszyński, Rzecznik Prasowy Lasów Państwowych Michał Gzowski, Komendant Powiatowy PSP w Działdowie st. bryg. Leszek Góralski, Radna Rady Powiatu Działdowskiego Grażyna Kamińska.

Sprzęt został zakupiony w ramach zadania na, realizację którego Gmina Rybno otrzymała dotację ze środków rządowych – Funduszu Sprawiedliwości. Do jednostek OSP: Rybno, Żabiny i Truszczyny trafił sprzęt o wartości 50 tys. złotych. Zakupiono między innymi ubrania specjalne, armaturę wodno-pianową, buty specjalne, drabiny pożarnicze itp.

Ponadto Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rybna otrzymała sprzęt i wyposażenie, które zakupiono z udziałem finansowym Powiatu Działdowskiego.